Ekvádor, krásy kolem rovníku

Ekvádor
http://en.wikipedia.org/wiki/Ecuador

Ekvádor, stát Jižní Ameriky, je rájem pro ty, kteří mají rádi exotiku, pestrost a nemusejí spát v pětihvězdičkovém hotelu. Hory, sopky, pralesy, moře, ale i chudoba jsou charakteristickými prvky této neveliké země.

Monumentální Cordillery

Jen těžko byste hledali místo, které nabízí tolik různých a naprosto odlišných přírodních krás. Ekvádor se rozkládá u pobřeží Tichého oceánu na rovníku a sousedí s Kolumbií a Peru. Jeho nedílnou součástí jsou Galapágy, které jsou také cestovatelskou lahůdkou. Pobřežní pás Ekvádoru je položen v nížinách, nacházejí se zde deštné pralesy a na jihu savany. Oproti tomu horský pás And tvořený Západními a Východními Cordillery sahá do extrémních výšek. Nachází se zde i řada činných sopek, z nichž Cotopaxi, je jednou z největších aktivních sopek na světě. Dosahuje výšky neuvěřitelných 5897 m n. m. a její vrchol je schován pod sněhovou pokrývkou.

Hlavní město Quito

Mezi monumentálními horami leží i hlavní město Quito. Stejně jako ostatní jihoamerická velkoměsta, tak i Quito se potýká s velkým přívalem obyvatelstva, které sem přivádí chudoba a vidina lepšího života. Bohužel většina z nich skončí v chudinských čtvrtích. Na centrálním náměstí se nachází katedrála, jejíž dekorativní desky na stěnách připomínají památku zakladatelů města. Koloniální architektura se tu prolíná s moderními výškovými budovami a někdy je těžké věřit, že se nacházíte v Ekvádoru a ne v nějakém evropském městě. V centru mají své butiky světoznámí návrháři a firmy. Nezapomeňte si však dávat pozor na své osobní věci, především noční prohlídky města nejsou úplně nejbezpečnější. Pokud máte raději menší a klidnější města navštivte Otavalo, centrum ekvádorských indiánů a vyhlášených trhů.

Deštné pralesy

Po sestupu z hor se ocitnete v úplně jiném světě. Bujná vegetace, teplo a vysoká vlhkost je tu na denním pořádku. Navštívit můžete národní park Cajas, či městečko Borbón ležící na řece Cayapas. Díky své poloze je dopravním uzlem a důležitým přístavním městem. Po řece se z něj lze dostat i do severozápadních pralesních oblastí. V nejsevernější části země leží městečko San Lorenzo. Pokud se vydáte do národního parku, připravte se na vstupní poplatek. V místních pralesech se nachází ještě mnoho původní kmenů, z nichž už pouze jeden je zcela nedotčený civilizací. Etnikum se nazývá Tageidis a život kmene je opředen mnoha legendami.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.