Anketa
Kam letos vycestujete?:

exotická dovolená

I když jsou Češi již tradičně ve volbě prázdninových destinací poměrně konzervativní, tak zaznamenáváme trend narůstajícího zájmu o exotickou dovolenou. Na druhou stranu lze dnes už jen těžko vyjmenovat místa, která by patřila mezi ta opravdu exotická a lidskou rukou nedotčená. Dříve to byla například dovolená v Thajsku, na Srí Lance, v Brazílii nebo ve Střední Americe. V současnosti zde potkáte turisty ze všech koutů světa, ale stále zde budete cítit pravou vůni exotiky, tedy něčeho nepoznaného a nám vzdáleného. Ať už se vydáte kamkoliv, pamatujte hlavně na jedno. Exotické země a kultury jsou sice nádherné, ale cestovatel musí přijet připraven. To se týká zdravotních opatření, znalosti místních poměrů, abyste se nedostali do konfliktu se zákony a také dostatečné plánování. Pokud se tohoto všeho budete držet, může být exotická dovolená neuvěřitelným zpestřením, jak si oddychnout od každodenního stereotypu.

Jak a kdy koupit levně letenku do Thajska o Vánocích

Možná jste vždy snili o tom, že strávíte Vánoce jinak. Chcete vyměnit zasněžené smrčky za palmy a tradičního kapra s bramborovým salátem za výlet do exotiky? Můžete! Co třeba Thajsko?

Kam letos pojedeme na dovolenou?

Stejně jako oblečení i dovolené a místa, kde trávíme své volno, podléhají trendům. V minulém roce zaznamenali cestovní kanceláře významný posun v tom, kam jezdíme na dovolenou. Letos tuto hranici posuneme jistě ještě dále. Již to nebude tak, že celé Česko odjede v Srpnu do Chorvatska. Kam pojedeme? Na to se podíváme v tomto článku.

Užijte si kokosy na Jamajce – letos levněji a pohodlněji

Jedna z nejlepších káv na světě, vynikající rum, množství nádherných vodopádů a průzračně čisté karibské moře je jen pár argumentů, proč věnovat dovolené na Jamajce pozornost. Od března navíc odpadla vízová povinnost a na Jamajku si tak zaletíte i bez papírování. Nové letecké spoje z Mnichova zajistí přímý spoj na Jamajku. A víte, co je na Jamajce nejlepší?

Poznejte hlavní město Thajska - Bangkok. Město, které se nezadržitelně propadá do země

Dovolená v Thajsku se stala symbolem exotické dovolené. Trendy v cestování se neustále mění, a jestli se chystáte na dovolenou do Thajska, byla by škoda lenošit jenom na pláži. Proto jsme se rozhodli věnovat článek městu, které se každý rok propadne až o 3 cm a některé části města jsou již 1 metr pod hladinou moře. Existují obavy, že hlavní město Thajska zmizí do roku 2030. Zarezervujte si tedy letenky a navštivte s námi Bangkok. Díky novým možnostem v cestování si takovou dovolenou může dovolit každý.

Jak vypadá černá perla afriky - dovolená s řadou ocenění

Keňa získala v prestižním hlasování cestovních kanceláří World Trevel Adwards první místo a potvrdila tím roli favorita pro dovolenou na africkém kontinentě. Podle názorů odborné veřejnosti předčí dovolená v Keni i oblíbené destinace jako je Egypt, Maroko nebo Jižní Afrika, která se na prvním místě v žebříčku udržela čtyři roky. Cestovní kanceláře z celého světa potvrdily, že v Keňské republice se není potřeba obávat o bezpečnost a je možné si užít cestování po celosvětově proslulých národních parcích.

1190+1 důvodů proč dovolená na Maledivách

Maledivy jsou symbolem luxusní dovolené. V roce 2011 navštívilo toto souostroví přes 931 000 turistů ze zahraničí a čísla z roku 2012 by měla být ještě vyšší. Souostroví 1190 korálových a jednoho umělého ostrova má dnes opravdu co nabídnout.

4 tipy kam vyrazit na podzimní dovolenou

S podzimním listím, sychravým počasím a svěžím deštěm přicházejí konečně nové příležitosti k cestování. Podzimem totiž nic nekončí, ale naopak začíná. Říjnové a listopadové dovolené mohou mít hned několik podob.

Kam na dovolenou? Na jeden z 10 nejromantičtějších ostrovů!

V předchozích článcích jsme prozkoumali šest nejromantičtějších ostrovů světa. Nyní vám přiblížíme poslední čtyři nejčarovnější destinace z celé desítky. Podíváme se na Seychelly, Barbados, Filipíny a Mauritius.

Kam na dovolenou? Na jeden z 10 nejromantičtějších ostrovů světa! 1.díl

Vybíráte dovolenou a nemůžete se stále rozhodnout? V dnešním článku vám přiblížíme 10 nejromantičtějších ostrovů světa. Žebříček třeba napomůže k definitivnímu rozhodnutí.