Anketa
Kam letos vycestujete?:

netradiční dovolená

Pod pojmem netradiční dovolená si každý představí něco jiného. Přidáváme sem tedy články a tipy na netradiční způsoby cestování a trávení dovolené. Pro někoho může být netradiční dovolená výlet na luxusní lodi a pro jiného ubytování v ledovém hotelu. Pro většinu z nás je pak netradiční dovolená v momentě, kdy vyrazíme na vzdálenější místa či si vyrazíme „netradičně“ na vlastní pěst a můžeme si tak vychutnat pocit toho, že jsme si celou dovolenou, od rezervace hotelu a ubytování až po koupi letenky a naplánování trasy výletů, zorganizovali sami. Právě proto vám každý týden přinášíme cestopisy a tipy na místa, kde třeba právě na vás čeká vaše netradiční dovolená.

Jak a kdy koupit levně letenku do Thajska o Vánocích

Možná jste vždy snili o tom, že strávíte Vánoce jinak. Chcete vyměnit zasněžené smrčky za palmy a tradičního kapra s bramborovým salátem za výlet do exotiky? Můžete! Co třeba Thajsko?

Oslavte letní slunovrat výletem do Skandinávie

Jelikož většina z nás právě sedí u klimatizace nebo se neuvěřitelně potí i při sebemenší námaze, rozhodli jsme se Vás pozvat na událost, kterou s nadšením očekává celá severní Evropa.  Nevíte co dělat v horkém letním počasí? Pokud je Vám vedro, vypravte se s námi do Skandinávie, kde rozhodně není o zážitky nouze.

Poznejte Irsko, jedinečnou zemi s nádhernými scenériemi

Mytická země s neopakovatelnou atmosférou surové krajiny. Irsko je výjimečná země, kterou charakterizují útesy, rozsáhlé zelenající se pastviny a večerní bujaré veselí velmi přátelských Irů. Chcete-li navštívit neobvyklé a zajímavé končiny, nemusíte cestovat na jiný světadíl. Vydejte se do Irska.

Češi na dovolené milují 2 typy sportů, na něco ale zapomínají

Stále více lidí chce trávit dovolenou netradičním způsobem. A netýká se to jen destinace, kterou si vybíráme. Mění se i čas dovolených a činnosti, které na dovolené děláme. I Češi již znají cestování mimo sezonu a na dovolené nechtějí jen ležet na pláži. S tím, jak rozšiřují počet aktivit na dovolené, rostou i rizika spojená s adrenalinem, který si přitom dopřávají.

Netradiční dovolená v Maroku - last minute zájezd bez Čechů na každém rohu

Vybíráte zájezdy na last minute? Potom patříte mezi 40% Čechů, kteří vybírají dovolenou na poslední chvíli. Většina lidí volí last minute v nejprodávanějších destinacích jako je Egypt, Turecko nebo Chorvatsko. Vyhnout se davům krajanů můžete volbou méně tradiční destinace. Čechy zatím nedoceněné jsou zájezdy do Maroka. Přitom Maroko má rozhodně co nabídnout a cenově je srovnatelné s nejprodávanějšími destinacemi. Vyzkoušejte tedy Maroko.

není

1190+1 důvodů proč dovolená na Maledivách

Maledivy jsou symbolem luxusní dovolené. V roce 2011 navštívilo toto souostroví přes 931 000 turistů ze zahraničí a čísla z roku 2012 by měla být ještě vyšší. Souostroví 1190 korálových a jednoho umělého ostrova má dnes opravdu co nabídnout.

Jaký je život v obydlí jako má Hobit - dovolená jako z filmu

Dnes se podíváme na místa, kde můžete zažít netradiční dovolenou, která vám připomene svět fantasy a pohádek. Procestujte s námi svět po místech, odkud pochází Hobiti. Navštivte místa, kde se lidé rozhodli žít tak, jako ve filmu Hobit. Postavili si obydlí, která vypadají jako hobití nora a některé z nich jsou dokonce určené k návštěvě a přespání lidí, pro které již není tradiční dovolená u moře tím nejlepším zážitkem.

Praktické informace pokud vás láká dovolená v Izraeli

O tom, co byste při návštěvě Izraele neměli vynechat, jste si už přečetli v předchozích článcích. Co ale chybí, jsou přehledné praktické informace, které při cestě do Svaté země jistě využijete.

Exotická svatba na Mauriciu je ta pravá romantika

Máme pro Vás tip na svatební cestu - Labutí ostrov - tak pojmenovali tuto perlu Indického oceánu Portugalci v 16.stol. a Mauritius je stále tak půvabný a romantický jako tehdy. Pokud právě uvažujete, jakou destinaci vybrat pro své líbánky, exotický ostrov Mauricius je připraven vás během prvních společných dní rozmazlovat a hýčkat.