Anketa
Kam letos vycestujete?:

studium v zahraničí

Studium v zahraničí je velmi oblíbený způsob, jak si trochu vylepšit svůj životopis. Jak studenti vysokých škol, kteří chtějí získat zahraniční zkušenosti, protože zaměstnavatelé je velmi oceňují, tak starší generace, které si chtějí například vylepšit své jazykové dovednosti, vyhledávají studium v zahraničí ve velkém. Z hlediska jazyků jsou výhody jednoznačné. Studium jazyků v zahraničí je samozřejmě nejefektivnější způsob, jak svou jazykovou vybavenost obohatit, protože budete muset komunikovat neustále a jak známo, „hodit neplavce do vody“ je nejlepší způsob, jak se něčemu naučit. Ti pokročilejší pak mohou díky studiu v zahraničí jen vypilovat detaily. Zvažte proto, zda by Vám z profesního hlediska studium v zahraničí také neprospělo. Nabídka je široká a vybere si určitě každý. Zajímavou možností je pak kombinovat studium v zahraničí s prací, protože i tyto programy je možné absolvovat.

Pro studium angličtiny v zahraničí jsem si vybrala Brighton v Anglii

Pro svůj jazykový kurz jsem si vybrala školu EC v Brightonu a rozhodně toho nelituji. Brighton je nádherné přímořské město a přesto, že jsem tam strávila 6 týdnů ve většinou pošmourném říjnovém a listopadovém počasí, zážitek mi to určitě nezkazilo. Toto období jsem si vybrala schválně. Přes léto jsou všechny jazykové školy nacpané k prasknutí, učitelé jedou na dvě směny a všude je plno lidí. Mám radši klid a pohodu a té mi bylo dopřáno. Taky jsem ve třídě byla jediná Češka a ani Slováky jsem tam neměla.

není

Nejlepším místem pro život se stalo Švýcarsko následované Šťastnou zemí

Každý rok zveřejní týdeník The Economist studii o nejlepším místě pro život. Letos poprvé se žebříček dočkal velkých skoků. Propadákem roku je bezesporu žít ve Spojených státech, naopak nejlépe se žije a bydlí v nedalekém Švýcarsku. Austrálie se pak dočkala druhého místa. A jak že si stojí Česká republika oproti našim blízkým sousedům?

Za surfingem do Austrálie

Austrálie je země dlouhých písečných pláží, slunce, moře a jedinečné fauny a flóry. Kdo jede do Austrálie a nepotká klokana či si nezasurfuje, jako by nebyl. Kam však za místními vlnami vyrazit? Máte opravdu široký výběr. Ne nadarmo byla Austrálie vyhlášena nejšťastnější zemí světa.

Vyhrajte letenku do Austrálie!

Rádi byste jeli studovat do Austrálie, ale nechce se vám platit drahá letenka? Studyline pro vás má jedinečnou možnost získat letenku do Austrálie zdarma!

Přednášky o studiu, práci a cestování v Austrálii

Milí zájemci, agentura STUDYLINE vás srdečně zve na přednášky o studiu, práci a cestování v Austrálii. Vstup na přednášky je zdarma! Akční nabídky pobytů v Austrálii pro každého účastníka přednášek, slosování o ceny!

Bakalářské studium ve Velké Británii

V dnešní době je snem většiny českých studentů vystudovat bakalářské studium ve Velké Británii nebo jinde v zahraničí. I já jsem takový sen měla, a naštěstí se mi vyplnil. Ač se celý proces přijetí na vysokou školu do Velké Británie může zdát zdlouhavý a komplikovaný, s dostatkenm odhodlání, nadšení a odvahy jde všechno.

Studovala jsem jazykový kurz na Maltě

Ostrov má jen 27 km na délku a 15 km na šířku. Města a vesnice tu vzájemně přechází jedno do druhého a svou barvou se příliš neliší od tamní přírody. Domy se staví se z místního bíložlutého pískovce. Bujné zeleně tady moc nenajdete, ale pohled na všudypřítomné rozkvetlé kaktusy a ibišky to plně vynahrazuje.

V Austrálii jde dobře zkombinovat studium s prací

Do zahraničí může na studium nebo práci vyjet opravdu každý, tvrdí Andrea Kuncová z agentury STUDYLINE, která pobyty v cizině zajišťuje. „Jsme schopni naplánovat pobyt v zahraničí na míru dle úrovně jazyka, finančních možností a představ každého zájemce. Kdo se chce učit jazyk, může se učit, kdo chce cestovat, může cestovat,“ dodává Kuncová.

Jak se pořádně naučit cizí jazyk? Zkuste kurz v zahraničí!

Učit se i o prázdninách je nesmysl. Alespoň většinou. Ale co takhle vycestovat někam do zahraničí a při té příležitosti pozvednout úroveň své jazykové vybavenosti? To už nezní tak hloupě, jako perný den nad učebnicí matematiky. Pobyt v zahraničí, to je ideální způsob jak se učit jazyky.