Anketa
Kam letos vycestujete?:

dovolená Francie

Poznejte 6+1 novinek chystaných v Paříži na rok 2013

Město muzeí je kulturním centrem Francie i celé Evropy již od nepaměti. Dýchne tu na vás historie, domy spisovatelů a umělců a neuvěřitelných 104 muzeí, do kterých v roce 2011 zavítalo na 1 425 000 návštěvníků. I pro tyto zážitky je dovolená v Paříži pro Čechy stále oblíbenější způsob, jak strávit prodloužený víkend.

Hádejte, kde leží jednička pro zimní dovolenou?

Tato země se stala v sezoně 2011/2012 nejnavštěvovanější zemí pro zimní dovolenou. Do země se vydalo lyžovat tolik lidí, že zde dohromady strávili 55 milionů dnů naplněných zimními sporty. Najdete zde také 610 km sjezdovek v rámci jediného skipasu. Chystáte se na zimní dovolenou  s dětmi? I na toto je země připravená. Hned 43 zimních středisek nese označení Famille Plus. Ještě stále nevíte, kam se vydat lyžovat na zimní dovolenou?

Rozmanité lyžování v Les Menuires

Jste milovníky zimních sportů a rádi zkoušíte stále nové věci? Francouzské lyžařské středisko Les Menuires pro vás bude tou správnou volbou! Čeká na vás až 600 kilometrů sjezdovek a nádherná savojská příroda a kultura. Aby toho nebylo málo, můžete sem zajet i na letní dovolenou!

Tignes, lyžařský ráj

Francouzské Tignes je jedním z nejvyhledávanějších evropských zimních středisek. Ne nadarmo se přezdívá lyžařským rájem. Jedna z nejkvalitnějších lyžařských oblastí však nabízí mnohem více nežli jen skvěle upravené sjezdovky.

Paříž: levně ale pěkně

Paříž je jedním z nejromantičtějších měst světa a každý rok sem přijíždí nespočet turistů, kteří se chtějí aspoň na chvíli stát součástí tohoto rozmanitého světa. Je bohužel poměrně drahým městem, jak pro místní obyvatele, tak i pro turisty. Pokud však člověk věnuje plánování návštěvy nějaký ten čas, může zažít nezapomenutelnou dovolenou za přijatelné peníze.

Top 10 opomíjených evropských měst - 2. díl

V minulém článku jsme Vám představili první pětici zajímavých evropských měst, která se netěší tak velkému přílivu turistů, jaký zažívají hlavní evropské metropole. Podívejte se s námi na druhou pětici míst, která byste na svých cestách neměli minout.