Anketa
Kam letos vycestujete?:

Asie

Asie je světadílem, kde na České turisty, až na pár vyjímek, narazíte zatím málokdy. Jestli si chcete aby vaše dovolená byla netradiční, je Asijský kontinent ten správný světadíl na který se máte zaměřit. Můžete zde zažít exotickou dovolenou v pohodlí luxusních hotelů nedaleko krásných pláží. Nebo se zaměřit na individuální turistiku a zažít cestování po Asii na vlastní pěst. Je jen na vás jestli si vyberete dovolenou v Thajsku nebo vyrazíte poznat tundru na Sibiřské pláně. My se pokusíme inspirovat vaši fantazii tak aby jste si dovolenou a putování po Asii maximálně užili.

Poznejte hlavní město Thajska - Bangkok. Město, které se nezadržitelně propadá do země

Dovolená v Thajsku se stala symbolem exotické dovolené. Trendy v cestování se neustále mění, a jestli se chystáte na dovolenou do Thajska, byla by škoda lenošit jenom na pláži. Proto jsme se rozhodli věnovat článek městu, které se každý rok propadne až o 3 cm a některé části města jsou již 1 metr pod hladinou moře. Existují obavy, že hlavní město Thajska zmizí do roku 2030. Zarezervujte si tedy letenky a navštivte s námi Bangkok. Díky novým možnostem v cestování si takovou dovolenou může dovolit každý.

Exotika v malebné Hanoji

Máte chuť na exotiku, na tropickou přírodu, netradiční zvyky a tradice či na orientální vůni a odlišné stravovací návyky? Pak se vydejte do Vietnamu. Vietnamská socialistická republika ukázala zcela svou tvář světu teprve nedávno, a proto ještě netrpí přespřílišnými návaly turistů. Toužíteli po dovolené plné zážitků, neváhejte.

Za přírodními krásami do Kavkazu

Levný ráj pro turisty

Na Kavkaz každoročně míří zatím jen malý počet turistů. Jedná se vesměs o dobrodruhy, které lákají nezapomenutelné scenérie a túry čarovnou přírodou. Jen málokdo však tuší, že tato oblast nabízí také spousty památek, z nichž se velká část stala památkami světového kulturního dědictví UNESCO. Je jen otázkou času, kdy si turisté uvědomí potenciál této levné oblasti a upřednostní ji před kdejakým evropským městem.