Za přírodními krásami do Kavkazu

Levný ráj pro turisty

Na Kavkaz každoročně míří zatím jen malý počet turistů. Jedná se vesměs o dobrodruhy, které lákají nezapomenutelné scenérie a túry čarovnou přírodou. Jen málokdo však tuší, že tato oblast nabízí také spousty památek, z nichž se velká část stala památkami světového kulturního dědictví UNESCO. Je jen otázkou času, kdy si turisté uvědomí potenciál této levné oblasti a upřednostní ji před kdejakým evropským městem.

Na Ararat z Jerevanu

Mohutná horská hradba v jihozápadní Asii mezi Černým a Kaspickým mořem je opředená zajímavými legendami. O té nejstarší vypráví Bible. Na bájné hoře Ararat měl po opadnutí vod přistát Noe se svou archou. Nejhezčí pohled na horu se naskýtá z Jerevanu, kde můžete navštívit starobylou pevnost postavenou v 8. st. př.n.l.

Za středověkou arménskou architekturou na střední Kavkaz

Ve středním Kavkazu - oblasti severní Arménie byste neměli minout dva světově proslulé kláštery Sanahin a Haghpat. Oba patří k nejpropracovanějším stavbám středověké arménské architektury a v minulosti hrály důležitou roli jako centra písemnictví a vzdělanosti.

Paříž Kavkazu

Na severním Kavkazu zase stojí za návštěvu hlavní město Ázerbájdžánu - Baku. Pro svou krásu a věhlas se mu také říká “Paříž Kavkazu”. Staré město vás okouzlí svými zachovanými památkami v čele s Věží panny, která představuje symbol města. Západně od Baku se nacházejí Gobustan a Yeddi Gumbaz. Tyto skalní hrobky sloužily jako pohřebiště starých obyvatel od konce doby ledové až do středověku. Obdivované jsou skalní malby staré čtyři tisíce let.

Do Tbilisi za rekreací, do Mcchety za náboženstvím

Na gruzijském Kavkaze nepřehlédněte hlavní město Tbilisi, do jehož lázeňské části ráda zavítala ruská smetánka. Z výzmanmých osobností sem zavítal například Puškin či Tolstoj. Dalším krásným místem je starobylé město Mccheta. Je jedním z nejdůležitějších náboženských míst v zemi.

Na návštěvu do Stalinova rodiště a do čarovného sklaního města

Turisticky oblíbené je městečko Gori. Ve Stalinově rodišti si můžete projít jeho muzeum a mohutnou pevnost. Nedaleko je to ke skalnímu městu Uplistsikhe. Učaruje vám komplexem kamenných ulic, domů, kostelů a propletených tunelů.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.