Hádejte, kde leží jednička pro zimní dovolenou?

Alpský ledovec
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Grosser_Aletschgletscher_3178.JPG

Tato země se stala v sezoně 2011/2012 nejnavštěvovanější zemí pro zimní dovolenou. Do země se vydalo lyžovat tolik lidí, že zde dohromady strávili 55 milionů dnů naplněných zimními sporty. Najdete zde také 610 km sjezdovek v rámci jediného skipasu. Chystáte se na zimní dovolenou  s dětmi? I na toto je země připravená. Hned 43 zimních středisek nese označení Famille Plus. Ještě stále nevíte, kam se vydat lyžovat na zimní dovolenou?

Rozsáhlé, dobře propojené lyžařské oblasti a ubytování blízko sjezdovek přispěly k věhlasu Francouzských Alp. Francie je také na 1. místě v oblasti technického zázemí, které vám poskytne nejlepší sněhové podmínky pro lyžování.

Navštivte Francouzské Alpy s dětmi

 Každý rodič ví, jak obtížné je, aby se děti bavily po celou dobu zimní dovolené. Ve Francii jsou na děti připravení a 43 středisek má označení Famille Plus. Označení zaručuje bezpečí na sjezdovkách a různé zóny pro děti a začátečníky. Hotely připravují speciální dětské menu a i ubytování je zde přizpůsobené dětským potřebám. Když už děti nebaví trávit čas na sjezdovkách, můžete se s nimi vydat poznávat přírodu a místní kulturní dědictví. Jestli hledáte místo kam jet na dovolenou s dětmi, je Francie místem, které vás nezklame.

Novinky ve Francouzských Alpách

V lyžařském středisku Méribel na vás čeká nová lanovka pro 10 osob. Plattieres se stala dopravní tepnou v celé oblasti 3 údolí. Nová sedačková 6 místná lanovka na vás čeká také ve Valloire a  Les Menuires, kde nahradila vysloužilou lanovku z roku 1983.

Nově postavená 4* rezidence ve Flaine má pro vás připraveno 68 nových apartmánů. Najdete zde ubytování od studií pro 4 osoby až po velké mezonetové apartmány se 3 ložnicemi.

Za zmínku stojí ještě nová rezidence Le Hameau du Kashmir 4* s wellness centrem a 2 restauracemi a barem. Rezidenci najdete ve Val Thorens, kde je hned několik nových luxusních komplexů.

Tipy na akce ve Francouzských Alpách

Ve Francouzských Alpách čeká na lyžaře i bohatý doprovodný program. Určitě byste neměli vynechat soutěž ve tvorbě ledových soch, která zaujme i mladší generaci diváků. Soutěž se koná 15.-18.1 a 22.-25.1 2013 ve Valloire.

20.-22.3.2013 se v Tignes koná nejprestižnější zimní freestylová akce v Evropě: Winter X Games Europe. Milovníci filmů by neměli vynechat Evropské filmové festivaly v Les Arcs a v termínu 15.-22.12 a v dalším roce 27.3 -1.4. v La Plagne.

Není možné popsat v jednom článku všechny krásy, které na vás ve Francii čekají. Můžeme jen zaručit, že budete s dovolenou ve Francouzských Alpách spokojení. Další inspiraci můžete načerpat třeba na webu Rendezvousenfrance.com a nebo se podívat na naše další články o návštěvě Francie.

Výhodné nabídky dovolených ve Francii

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.