Paříž: levně ale pěkně

Paříž je jedním z nejromantičtějších měst světa a každý rok sem přijíždí nespočet turistů, kteří se chtějí aspoň na chvíli stát součástí tohoto rozmanitého světa. Je bohužel poměrně drahým městem, jak pro místní obyvatele, tak i pro turisty. Pokud však člověk věnuje plánování návštěvy nějaký ten čas, může zažít nezapomenutelnou dovolenou za přijatelné peníze.

Příprava programu v Paříži

V hlavním městě Francie ležícím na řece Seině se nachází nepřeberné množství památek, historických budov, muzeí a galerií, z nichž snad každé stojí za návštěvu. Každý by si před odletem měl vytvořit seznam míst, která chce navštívit. Osobně bych doporučila sepsat plán pro jednotlivé dny. Paříž je opravdu rozlehlá a samotné cestování po městě je velice vyčerpávající. Existuje spousta pečlivě vypracovaných průvodců, které vám pomohou vaši dovolenou naplánovat.

Paříž s ISIC kartou

Paříž je drahým městem, ale třeba studenti zde mají řadu slev a výhod. Pokud jste držitelem studentské karty ISIC, máte vstup do mnoha muzeí zdarma. Volný vstup tak máte například do Louvru, Vítězného oblouku, Pantheonu, Versailles či do Centra Pompidou. Doporučuji návštěvu Muzea d´Orsay, kde se nachází známá a krásná sbírka impresionistů. Velmi zajímavá je i samotná budova muzea, která je bývalým nádražím. I zde mají studenti vstup zdarma. Na Eiffelovu věž si sice musí zaplatit vstup každý, ale její návštěva stojí opravdu zato. Nejkrásnější je výhled vpodvečer, kdy je již tma a Paříž svítí jako by byla posetá diamanty.

Hotel Camelia Prestige – Place de la Nation za rozumnou cenu

Ráda bych vám doporučila také jeden levný, ale přitom příjemný hotel Camelia Prestige – Place de la Nation. Nachází se v centru města u zastávky metra Nation. Pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou, televizí a bezplatným Wi-Fi připojením. V hotelu je možné zajít na pravou francouzskou snídani. Velkou výhodou je 24hodinová recepce a možnost úschovy zavazadel. Za dvoulůžkový pokoj na jednu noc zde zaplatíte přibližně 75 Euro. Rezervace ubytování zde.

Okouzlující atmosféra Paříže

Kouzlo Paříže spočívá především v její atmosféře. Jedním z nejpříjemnějších zážitků pro mě bylo sledování pařížského života s šálkem voňavé kávy v ruce a ještě teplým croissantem na talíři. Ulice jsou zde plné malých kaváren se zahrádkami a každý si může vybrat tu svou.

Podívejte se do Francie v zimě i v létě na výhodnou dovolenou s Last minute

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.