Anketa
Kam letos vycestujete?:

Asie

Jak a kdy koupit levně letenku do Thajska o Vánocích

Možná jste vždy snili o tom, že strávíte Vánoce jinak. Chcete vyměnit zasněžené smrčky za palmy a tradičního kapra s bramborovým salátem za výlet do exotiky? Můžete! Co třeba Thajsko?

Poznejte hlavní město Thajska - Bangkok. Město, které se nezadržitelně propadá do země

Dovolená v Thajsku se stala symbolem exotické dovolené. Trendy v cestování se neustále mění, a jestli se chystáte na dovolenou do Thajska, byla by škoda lenošit jenom na pláži. Proto jsme se rozhodli věnovat článek městu, které se každý rok propadne až o 3 cm a některé části města jsou již 1 metr pod hladinou moře. Existují obavy, že hlavní město Thajska zmizí do roku 2030. Zarezervujte si tedy letenky a navštivte s námi Bangkok. Díky novým možnostem v cestování si takovou dovolenou může dovolit každý.

1190+1 důvodů proč dovolená na Maledivách

Maledivy jsou symbolem luxusní dovolené. V roce 2011 navštívilo toto souostroví přes 931 000 turistů ze zahraničí a čísla z roku 2012 by měla být ještě vyšší. Souostroví 1190 korálových a jednoho umělého ostrova má dnes opravdu co nabídnout.

Asijské putování, jak se dá poznat Asie.

Do asijských zemí se pobytové zájezdy prakticky nepořádají. Pokud si ale chcete užít lenošení, jsou tím pravým pro vás plavby luxusní lodí, které sice nabízejí jen letmou návštěvu zemí, u kterých zakotví, ale během týdne můžete na pár hodin navštívit například Čínu, Japonsko, Jižní Koreu i Vietnam. Na palubě se můžete koupat v bazénu, svést se na tobogánu, zahrát si v kasínu, navštívit divadlo, fitcentrum nebo knihovnu. Navíc se cena plavby s plnou penzí pohybuje již od necelých 13.000,-.

Na dovolenou do Thajska

Čas letních dovolených je už skoro tu. Pro ty z vás, kteří ještě stále hledají tu správnou destinaci pro strávení pohodové dovolené, máme skvělý tip! Thajsko, nabízející širokou škálu přímořských destinací. Užijte si ničím nerušenou dovolenou na pláži. Pokud preferujete aktivní odpočinek, můžete samozřejmě vyrazit poznávat místní jedinečnou přírodu a památky nebo vyzkoušet potápění.

Peking a jeho Zakázané město

Hlavní město Čínské lidové republiky ležící na severovýchodě země zaujme svými rozsáhlými historickými komplexy, ale též novými a stále přibývajícími budovami. Toto rychle se rozvíjející město ve vás probudí touhu poznat čínskou kulturu a historii ještě blíže.

Exotika v malebné Hanoji

Máte chuť na exotiku, na tropickou přírodu, netradiční zvyky a tradice či na orientální vůni a odlišné stravovací návyky? Pak se vydejte do Vietnamu. Vietnamská socialistická republika ukázala zcela svou tvář světu teprve nedávno, a proto ještě netrpí přespřílišnými návaly turistů. Toužíteli po dovolené plné zážitků, neváhejte.

Bohatá a honosná Brunej

Naleznete zde největší palác světa. V garážích jeho vládce je skryto kolem 3000 luxusních vozů. Nafta a benzín tu nestojí skoro nic. Díky nařízení sultána se tu neplatí daně. Zdravotnictví a školství je poskytováno obyvatelům zdarma. Ropný sultanát Brunej patří mezi nejrychleji se rozvíjející státy Asie. Přesto zde mnoho obyvatel žije v původních dřevěných obydlích stojících na kůlech nad vodou. Jak vypadá život v jednom z nejbohatších států světa?

Cesty za ztracenými městy

Již od pradávna lidstvo fascinuje jeho vlastní historie. Kdo by neznal Machu Picchu, Petru, Tróju nebo Pompeje a Herculaneum? Tato města bývala centry velmi vyspělých civilizací, o kterých z bájí doplněných o odborné poznatky víme stále jen málo. Dnes tato místa lákají tisíce turistů i odborníků, kteří se sem vydávají prožít silnou atmosféru, prohlédnout si vymoženosti dávných dob, ale také objevit tisíce let skrývaná tajemství. Všechna města si však v povědomí veřejnosti nezískala tak zvučná jména. Mnoho cestovatelů často ani netuší, že míjí vzácný historický šperk, který rozhodně stojí za prozkoumání. Nezapomínejte proto na svých cestách a dovolených na starodávné perly minulosti a podívejte se s námi na ztracená města, která byste měli navštívit.

Borneo - ostrov lovců lebek!

Borneo znají všichni jako ostrov jihovýchodní Asie ležící přímo mezi Indickým a Tichým oceánem. Třetí největší ostrov na světě proslul svou zachovalou bujnou tropickou vegetací. Méně lidí však ví, že kromě nefalšované exotiky a ohromující fauny a flóry zde objeví také jedny z nejimpozantnějších kmenů na světě, jenž si dodnes udržují svou pradávnou kulturu, tradice a do značné míry i způsob života. Pojďte se s námi podívat na život obávaných Lovců lebek!