Asijské putování, jak se dá poznat Asie.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:ClassChineseGardenPano.jpg

Do asijských zemí se pobytové zájezdy prakticky nepořádají. Pokud si ale chcete užít lenošení, jsou tím pravým pro vás plavby luxusní lodí, které sice nabízejí jen letmou návštěvu zemí, u kterých zakotví, ale během týdne můžete na pár hodin navštívit například Čínu, Japonsko, Jižní Koreu i Vietnam. Na palubě se můžete koupat v bazénu, svést se na tobogánu, zahrát si v kasínu, navštívit divadlo, fitcentrum nebo knihovnu. Navíc se cena plavby s plnou penzí pohybuje již od necelých 13.000,-.

Cesty do Asie skrze poznávací zájezdy.

Pokud chcete danou destinaci poznat důkladněji, nabízejí cestovní kanceláře poznávací zájezdy. Vybírat můžete mezi velkými i malými okruhy danou zemí, záleží také na tom, zda chcete vidět spíše památky, velká města nebo přírodu či chcete dokonce zažít trekkingovou výpravu po Himalájích. Bude-li vaší cílovou destinací Japonsko, určitě si dejte tu práci a najděte si pravou japonskou restauraci. Může vám to chvilku trvat, protože v hotelech a mnoha restauracích vaří západním nebo čínským stylem. První, co vás na japonském jídle uchvátí, je vzhled. I obyčejný zeleninový salát vám naservírují v podobě svazku květin. Nějaké obavy z hygienických standardů můžete klidně pustit z hlavy, nikde a určitě ne v českých restauracích, není tak čisto jako zde. Základní surovinou jsou dary moře. Ochutnat tak můžete notoricky známé sushi nebo zjistit jak chutná jedovatá ryba fugu, kterou může připravovat jen licencovaný kuchař. Přesto je konzumování tohoto pokrmu adrenalinovým zážitkem, protože na otravu touto rybou skutečně několik lidí denně zemře. Na kuráž si tak raději dejte sklenku rýžového vína saké.

Asie, kontinent levných nákupů.

Při návštěvě Vietnamu určitě podlehnete nákupům. Mají zde vše a za neuvěřitelně nízké ceny, o které můžete ještě smlouvat. Moře je vhodné spíše pro surfaře než pro plavce nebo milovníky potápění. Místní specialitou je rýžová pálenka awamori s jedovatým hadem habu v láhvi. V Číně je určitě zajímavé připojit se k internetu, který cenzuruje „The Great Firewall of China“. Poblíž města Chengdu se pak nachází nejznámější rezervace čínského unikátu - Panda Breeding Research Base. S návštěvou tak vzdálených míst se pojí i určité nepříjemnosti. Pokud se vydáte například do Tibetu, kde se nadmořská výška pohybuje okolo 3500 m, počítejte s tím, že vás může potkat bolest hlavy, slabší nátury mohou mít i sklon k mdlobám. Ale dopřejete-li si čas na aklimatizaci, už vás nic od úžasných zážitků nemůže odradit.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.