Co musíte vědět o výletu do Vídně v zimě

Vídeň - Horní Belveder
Upper_Belvedere_LCD-toneedit2.jpg: Murdockcrc

Minulý víkend jsme se rozhodli zajet na trhy ve Vídni a připravili jsme pro vás seznam informací, které se vám mohou hodit. Jak tam vyrazit, kde přespat a co nevynechat při návštěvě Vídně v zimě. Ve Vídni se koná hned několik vánočních trhů a každý má jinou atmosféru. My jsme s rodinou stihli navštívit dva a k tomu zoologickou zahradu a můžu potvrdit - za tu cestu to stojí.

Doprava a cesta do Vídně

Když jsme vybírali cestu do Vídně, napadla nás nejdříve cesta letadlem. Přímý let Praha – Vídeň se ale nekoná a letět do Vídně s přestupem v Paříži nám přišlo trochu drahé. Ve složení 3 dospělí a jedno dítě jsme chtěli jet vlakem, protože je to v zimě bezpečnější. Zarazila nás cena. Zpáteční jízdenka Praha – Vídeň stojí téměř 3000 korun. Nakonec jsme se tedy rozhodli jet autem. Když odečteme bolestné za cestu po D1, tak nás zpáteční cesta autem stála necelé dva tisíce korun (jedna nádrž benzínu cca 1200 Kč, 250 Kč za rakouskou dálniční známku a dvě krátké zastávky u MC Donalda).

Kde a za kolik se ve Vídni ubytovat

Rezervaci hotelu jsme vyřešili online přes rezervační systém, který je i zde na webu. Vybrali jsme si skromnější slušný hotel v centru města, asi 3 minuty chůze od radnice a hlavního vánočního trhu ve Vídni. Hotel City Rooms byl útulný, čistý a i přes to, že topení nebylo zcela funkční, bylo v pokojích příjemné teplo. Díky stížnosti, že nám nefunguje topení, jsme dostali snídani zdarma. Dvoulůžkový pokoj zde stál 99 Euro, snídaně běžně stojí 7 Euro a parkování v hlídaném podzemním parkovišti 19 Euro. Ubytování jsme mohli ve Vídni najít i levněji, ovšem bydlet za 99 Euro v centru Vídně nám přišlo docela slušné.

Které vánoční trhy stojí za návštěvu

Za náš jednodenní pobyt jsme stihli navštívit radniční náměstí s trhy na Rathausplatz a zámecké vánoční trhy na zámku Schönbrunn nedaleko zoologické zahrady. Vánoční trh na Rathausplatz doporučujeme navštívit večer. Výzdoba parku je nádherná a hraje barvami. Každý strom má unikátní výzdobu, kterou si užijete v noci, kdy září a spolu s osvětlenou radnicí dodává trhům osobitou atmosféru. Velkou nevýhodou pro nás bylo množství turistů ze všech koutů Evropy, skrz které jsme se museli doslova prodírat. Naprostým opakem je trh na zámku Schönbrunn. Potkáte zde především rakouské občany, ale i tak je zde docela plno. Fotky které jsme pořídili najdete na našem Facebooku.

Unikátem, který stojí za zmínku, je hrníčková mánie na vánočních trzích ve Vídni. Téměř každý svírá v ruce hrneček s teplým nápojem, který vám za poplatek dočepují u libovolného stánku. Každý trh má svůj hrníček s vlastním motivem. Zaplatíte zálohu za hrníček, buď si ho necháte jako pěkný suvenýr nebo ho vrátíte a dostanete zpátky peníze. To jsme si nemohli vynachválit, protože to tak dodá trhu domácí atmosféru a je to rozhodně lepší než pít svařák z kelímku.

Navštívili jsme zoo v zimě

A rozhodně toho nelitujeme. Díky tomu, že jsme vystihli teploty kolem 5 stupňů nad nulou, bylo hodně zvířat ve venkovních výbězích. Největší atrakcí pro nás pak byli pandy velké, které se vzbudili a dělali nám představení. Dalšími zvířaty, na která se jen tak někde nepodíváte, jsou koaly. Přestože jedí eukalyptové listy, svěží zrovna nebyly. Díky tomu, že byla zima, viděli jsme arktické vlky, tučňáky a lachtany v jejich živlu. Drzé veverky jsme mohli krmit oříšky, které si s chutí braly přímo z ruky.

Celkově se nám návštěva Vídně líbila, ale musíme tam zajet znovu. Na výlet do Vídně je nejlepší si vyčlenit celý víkend nebo lépe prodloužený víkend. Snad budeme mít příští rok více času.

Výhodná dovolená v Rakousku

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.