Víkendový odpočinek v Drážďanech

Drážďany, saské město rozkládající se kolem řeky Labe, je oblíbeným cílem českých turistů, kteří sem však jezdí především za výhodnými nákupy a během vánočních svátků na vánoční trhy. Vzhledem k velkému počtu cestujících museli České dráhy v minulých dnech vypravit dokonce zvláštní vlaky. Drážďany ale nabízejí mnohem více než velká nákupní centra a svařené víno s klobásou. Vzhledem ke své velikosti jsou ideálním místem pro strávení zajímavého a kulturně obohacujícího víkendu.

Historie a fakta o Drážďanech

Místním obyvatelům se povedlo městu navrátit jeho krásu, kterou ztratilo během druhé sv. války, kdy bylo cílem leteckých náletů. Bombardování způsobilo rozsáhlé požáry a Drážďany byly téměř celé zničené. V Drážďanech se nachází velké množství muzeí a galerií, mezi nejznámější patří Albertinum a Zwinger. V Albertinu můžete navštívit Sbírku soch a plastik či galerii Noví Mistři, kde jsou díla moderního umění od 19. století až po současnost. Albertinum bylo bohužel poničené během poměrně nedávných povodní v roce 2002 a muselo být rekonstruováno. Musím říci, že rekonstrukce dala Albertinu nový svěží nádech. Ve středu budovy vzniklo rozsáhlé nádvoří s kavárnou a knihkupectvím, sloužící i pro různé kulturní akce. Zwinger je na rozdíl od renesančního Albertina stavbou barokní a nachází se zde několik velice cenných sbírek. Rodinám s dětmi bych doporučila navštívit Muzeum Hygieny, kde se nachází i speciální sekce určená dětem. Muzeum nabízí spousty interaktivních předmětů, které zaujmou nejen malé návštěvníky. Pro děti je na pokladně muzea k dispozici zdarma český kvíz, který mohou řešit během procházení.

Muzea a památky v Drážďanech

Kromě historických památek Drážďany nabízejí i moderní umění. Osobně bych doporučila návštěvu městské části Neustadt, kde potkáte především mladé lidi a studenty. Nachází se zde spousta malých obchůdků s designovými doplňky a dekoracemi, knihkupectví a kavárny. Velice pěkné jsou zdejší pasáže, na jejichž vzhledu si dali místní opravdu záležet. Každé z nich má svou charakteristickou podobu. Nahlédnout můžete například do Kunsthofpassage, kde se nachází hned několik nádvoří, z nichž každé má své vlastní originální jméno.

Levné bydlení v centru Drážďan

Co se ubytování týče, je v Drážďanech jistě mnoho možností. Těm, kteří nechtějí za ubytování dávat příliš mnoho peněz, ale přesto chtějí mít pohodlí, bych ráda doporučila penzion Mezcalero. Penzion se nachází v srdci Neustadt kousek od Labe a historického centra. Nenechte se zaskočit aztécko-mexickým stylem, do kterého je celý penzion laděn. Pracuje zde přátelský personál a za příplatek zde podávají opravdu chutné snídaně. Mladí lidé ocení polohu penzionu i díky tomu, že se nachází v centru Drážďanského nočního života, i přesto je však v penzionu přes noc klid a ticho.

Levná dovolená formou Eurovíkendů - aktuální nabídka zde

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.