Sardinie, ostrov s křišťálově průzračným mořem
Sardinie ležící ve středozemním moři je druhým největším italským ostrovem po Sicílii. Nachází se západně od Itálie a jejím hlavním městem je Cagliari, které najdeme na jižním kraji ostrova. Dělí se do čtyř provincií: Sassari, Nuoro, Oristato a Cagliari.
Okouzlující rozmanitost Sardinie
Letos v září jsem měla možnost Sardinii navštívit a nejvíce mě zaujala její rozmanitost. Najdeme zde dlouhé písečné a oblázkové pláže, ale i malé zátoky a skalnaté útesy. Velký rozdíl je i mezi pobřežní částí ostrova a jeho vnitrozemím. Pobřeží je obklopeno městečky a turistický ruch je zde poznat na první pohled. Oproti tomu ve vnitrozemí jakoby se zastavil čas.
Co podniknout na Sardinii?
Sardinie je vyhledávanou prázdninovou destinací pro své průzračně čisté moře. Pro ty, kteří neradi jen leží na pláži, však nabízí řadu jiných aktivit. Jelikož je velice hornatým ostrovem, je zde možnost vysokohorské turistiky. Nacházejí se zde i cyklistické stezky, které však nejsou úplně dobře značeny a v období prázdninové sezóny, kdy teploty sahají až k 40 °C, bych kola radši nechala doma. Sardinie má i poměrně zajímavou historii a nachází se zde spousta kulturních památek. Doporučila bych návštěvu starých obranných věží (Naraghe). Výstup na věž je zpoplatněn, ale následný rozhled stojí opravdu za to. Dále bych doporučila známé Smaragdové pobřeží (Costa Smeralda), městečko Alghero a ostrov La Maddalena, kde je národní park. Dostat se na něj můžete trajektem, který jezdí z městečka Palau. Za nočním životem a pouličními trhy můžete vyrazit do města Olbia, kde se nachází spousta obchůdků a kaváren. V Olbii je také jedno ze tří letišť. Sardinie je opravdu rozlehlá, a proto ji nelze poznat během týdne a nejspíše ani za čtrnáct dní. Těm, kteří chtějí strávit dostatek času relaxací u moře, ale i poznáváním místní kultury, bych doporučila Sardinii navštívit na čtrnáct dní. Sama jsem zde byla jen týden a již nyní vím, že se sem musím co nejdříve vrátit. Sardinie mně přirostla k srdci nejen svou krásou, ale i díky místním lidem. Místí obyvatelé jsou přívětiví a milí, i když jejich italská výbušná povaha se nezapře.
Poslat nový komentář