Dubaj - luxusní Perla Perského zálivu!

Nejmodernější a nejrychleji se rozvíjející město v Emirátech. Hi-tech metropole, kde nemožné se stává skutečným. Tak působí na svět nejluxusnější turistická destinace světa - Dubaj. Vše, co se zde vybuduje, musí být originální. Ať už výškou, tvarem, technologií či nečekaným použitím. Dokladem jsou nejznámější kuriozity Dubaje - nejvyšší hotel světa Burj Al Arab, umělé ostrovy Palm Islands nebo lyžařský komplex uprostřed žhavého města Ski Dubai. Ale Dubaj není jen o moderních výdobytcích. Vedle mrakodrapů město skrývá také hodnotné historické budovy a mešity. Je jen málo míst na světě, kde se starobylá islámská kultura tak smyslně snoubí s nejmodernějšími výstřelky stavitelství.

Dubaj - nejmodernější metropole Spojených arabských emirátů

Jen málokdo ví, že Dubaj není jen městem, ale jedním ze sedmi emirátů, jenž dohromady tvoří Spojené arabské emiráty. Často jsou město a emirát spojovány v jedno. A není se čemu divit. Vždyť 99% obyvatel žije v Dubaj city, které je zároveň hospodářským, kulturním i politickým centrem celého emirátu. Tento emirát je také po Abú Dhabí druhým největším a první místo si získal v počtu obyvatel. Přitom mnoho lidí pracujících v Dubaji kvůli vysokým nákladům bydlí v levnějším sousedním emirátu Šardžá.

Nejluxusnější turistická destinace

Na rozdíl od jiných politických částí Emirátů Dubaj nezakládá bohatství na těžbě ropy. Aby se zbavil této ekonomické závislosti začal emirát pod vedením šajcha, viceprezidenta a premiéra SAE Mohammeda bin Rašíd Al Motoumy investovat do stavebnictví a businessu. V současnosti emirát získává nejvíce z cestovního ruchu a vlastní také prvotřídní airolinky Emirates. Díky tomuto obratu se Dubaj stal jedním z nejobdivovanějších a nejluxusnějších měst světa.

Burj Al Arab, Hydropolis, Atlantis - kde se dnes ubytujete?

A co byste měli v Dubaji navštívit? Na severu zálivu se rozprostírá historické centrum. Zde najdete starobylou pevnost Al Fahidi, která v současnosti slouží jako Dubajské muzeum. Výstava vás provede bohatou historií města, ale ukáže vám také místní poklady. Hned naproti muzeu stojí Velká mešita se 45 malými a 9 velkými kopulemi. Navštívit byste měli i dům šejka Saeeda al Maktoumy. Dům dědečka současného vládce slouží jako muzeum, ve kterém se můžete podivit skvělému strategickému umístění a impozantnímu výhledu na moře. Z moderních skvostů je notoricky znám hotel Burj Al Arab navržený do tvaru plachetnice. Pokud patříte mezi ty šťastlivce, kteří si dovolí zde přespat, využijte skyview bar s úchvatným rozhledem po okolí. Dalším zvláštním hotelem je například Hydropolis umístěný pod hladinou moře. Na umělém ostrovu ve tvaru palmy zase stojí hotel Atlantis. Nepřehlédněte ani další umělé ostrůvky The World, které mají zobrazovat světadíly a jednotlivé země na nich. Obdivovat spojení islámské tradice a moderních prvků architektury můžete na novodobé mešitě Jumeirah. Zvláštností také je, že v Dubaji se jako v jediném z emirátů nachází hinduistický chrám.

Vyberte si last minute v Dubaji

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.