LetenkyRezervace letenek se v současné době nemusí vyřizovat přímo u letecké společnosti nebo cestovní agentury. Mnohem levněji a také pohodlněji zařídíte rezervaci online. Prodej letenek na internetu je levnější, rychlejší a někdy narazíte i na letenky za pár korun. Přehledy o možnostech leteckého cestování poskytuje mnoho internetových stránek. Nejlepší je letenku najít přes srovnávače letenek tak jako to můžete udělat na tomto webu.


On-line letenky
U zadávání rezervace dejte pozor. Letecké společnosti si potrpí na přesné znění celého jména a překlepy, zejména pokud zaměníte více než 3 písmena, vám už nikdo neopraví. Také se nepřeklikněte v datu a vše pozorně zkontrolujte. Jakmile totiž provedete platbu, vystavuje se automaticky letenka a její změna se pak může prodražit.

Nákup na pobočkách
Patříte-li k těm, kteří neradi svěřují své bankovní údaje počítači nebo do telefonního sluchátka. Navštívit můžete přímo pobočky, kde si můžete letenku zakoupit v hotovosti. Připlatíte si sice za manipulační poplatek, ale na druhou stranu, pokud chcete cestovat se svým čtyřnohým miláčkem nebo s malým miminkem, rovnou vám zjistí, jestli je možno na daném letu zažádat o přepravu psa nebo jestli je volný dětský košík. Letíte-li na dovolenou s cestovní kanceláří, všechno vám zajisté rádi vyřídí oni sami.


Rady pro bezproblémový průběh cesty
Před odletem bedlivě zkontrolujte platnost cestovních dokladů. Nezapomeňte, že se před dovolenou vdáváte a je potřeba dát do pořádku tudíž také pas. Zkontrolujte také vízovou povinnost nejen u cílové, ale i tranzitní země. Před odletem se můžete informovat o své cestě a rezervaci letů na internetové stránce www.checkmytrip.com. Zadáte-li zde své jméno a rezervační kód, dozvíte se dobu letu, čísla letů, jak dlouho budete čekat na přestup. Před odletem si také na stránkách společnosti nebo v jejich kontaktním centru můžete zadat požadované sedadlo v letadle.

Odbavení
Většinou je potřeba dostavit se k odbavení minimálně 2 hodiny před odletem. U zámořských cest a některých specifických destinací je požadována ještě větší časová rezerva. Informujte se proto znovu u letecké společnosti nebo u prodejce letenky, jak to vypadá s dobou pro check in u vašeho konkrétního letu. Letíte-li s cestovní kanceláří, informovat vás musí ona sama. Odbavit sebe a svá zavazadla můžete přímo na letišti, ale pokud nechcete stát ve frontě využijte Internet Check-inu nebo samoodbavovacích kiosků. Kiosky nejsou na všech letištích samozřejmostí, ale například na pražské Ruzyni takové už také používáme.

Návrat
Před návratem je doporučováno provézt rekonfirmaci zpátečního letu, a to 72 hodin před odletem zpět. Rekonfirmujete-li u letecké společnosti let, musí vás o změnách sama informovat a v případě potíží máte přednostní právo dostat se na palubu u plánovaného letu, popřípadě na let náhradní.

Služby prodávané spolu s letenkami
Jak cestovní kanceláře, tak samotné letecké společnosti nabízí s prodejem letenek také jiné doprovodné služby. Nejčastěji se jedná o cestovní pojištění, speciální ceny pro větší skupiny osob nebo své stálé zákazníky, různé zákaznické programy, či pronájem aut.