Praktické informace pokud vás láká dovolená v Izraeli

Dovolená v Izraeli, Vista_general_de_Masada
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Vista_general_de_Masada.jpg

O tom, co byste při návštěvě Izraele neměli vynechat, jste si už přečetli v předchozích článcích. Co ale chybí, jsou přehledné praktické informace, které při cestě do Svaté země jistě využijete.

Poznávací zájezd po Izraeli

Poznávací zájezdy do Izraele pořádá mnoho cestovních kanceláří. Nejlevněji se dá čtyřdenní cesta včetně letenek a ubytování se snídaní pořídit za 13.000,- Kč. Jak už to ale u takového typu zájezdu bývá, má svá pro a proti. Cestovní itinerář je pevně daný, na každou památku máte vyhrazen určitý čas, ačkoli byste u ní rádi strávili více nebo naopak méně času. Součástí může být i něco, co vás zas až tak moc neláká. Výhodou a v případě Izraele to platí dvojnásob je to, že se nemusíte o nic starat. Průvodce vás na vše upozorní, takže se vyhnete nevhodnému oděvu, fotografování toho, co byste neměli, pomůže vám projít bezpečnostními prohlídkami a máte menší šanci někam zabloudit. Velmi oblíbené jsou jednodenní výlety, které nabízejí cestovní kanceláře v rámci dovolené v Egyptě.

Cestování a ubytování v Izraeli

Chcete-li se vydat na vlastní pěst, nejlevnější zpáteční letenka s odletem z Prahy vyjde asi na 6.000,- Kč, let trvá 4 hodiny. Na turisty se nevztahuje vízová povinnost, stačí pouze platný cestovní pas, do kterého vám imigrační úředníci vyznačí dovolenou délku pobytu, nejčastěji podle zpáteční letenky, ale třeba i na základě finančních prostředků. Pasová kontrola je vůbec velmi podrobná, a pokud neprokážete účel své cesty, zajištěné ubytování nebo pozvání konkrétní osobou, může vám být vstup do země zamítnut. S izraelským razítkem v pasu můžete mít následně problém při vstupu do některých islámských zemí (např. Sýrie, Libanon), proto zvažte, nepožádáte-li o otisk razítka mimo pas.

Ceny ubytování se samozřejmě liší podle toho, jak jste na ně nároční. V Tel Avivu lze sehnat nocleh v hostelu v osmilůžkovém pokoji za 300,-Kč, lepší ubytování v dvoulůžkových hotelových pokojích je cenově srovnatelné s jinými oblíbenými destinacemi. Například dvoulůžkový pokoj s klimatizací a běžným vybavením stojí v Jeruzalémě i 1300,- Kč. Nejdražší oblastí je pobřeží Mrtvého moře, kde se nacházejí téměř výhradně jen dražší hotelové komplexy.

Alternativou, cenově srovnatelnou s hotely, ale nesporně zajímavější, je ubytování v kibucu pro turisty. Mnoho těchto společenství si právě tímto způsobem vydělává na živobytí a některé svým hostům nabízejí dokonce i bazén nebo speciální aktivity. Ubytování v kibucech zaštiťuje Kibbutz Hotels Reservations Centre.

Jak cestovat po Izraeli

Izrael je rozlohou malá země, kterou křižuje množství autobusových linek, ale máte-li raději pohodlí a nezávislost, po kvalitní a anglickým jazykem dobře značené silniční síti, nemusíte váhat nad půjčením automobilu.

Oblékání a návštěva památek

Při návštěvě památek platí, že je třeba mít zakrytá ramena (obě pohlaví) a kolena (ženy). Přitom pozor na trička s velmi krátkými rukávy a velké výstřihy. Obdobné oblečení se vyžaduje i pro návštěvu muslimských oblastí a ortodoxních židovských čtvrtí. Před nejvýznamnějšími památkami, Chrámová hora, Zeď nářků, procházejí návštěvníci skenery, proto se může čekání na vstup velmi protáhnout.

Cestování po Izraeli je jistě velmi zajímavé a v každém zanechá nesmazatelnou a silnou vzpomínku. Tak už jen poslední rada na závěr. Nekažte si tento pro mnohé až duchovní zážitek úmorným teplem a obrovským návalem turistů a zvolte k návštěvě zimní období, brzké jaro nebo pozdní podzim.

 Vyberte si luxusní zájezd do Izraele již od 8840 Kč

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.