Olympijský Londýn - na co se můžete těšit?

Olympijský Londýn - na co se můžete těšit?

Do sportovní události tohoto roku, olympiády v Londýně, zbývá již jen 65 dní. Na co se můžete jako fanoušci sportu těšit? Je ještě možnost sehnat lístky a užít si olympiádu na vlastní kůži? Pořadatelé slibují návštěvníkům jedinečný zážitek a doprovodný program bude určitě široký. XXX. letní olympijské hry 2012 začínají oficiálně 26. července slavnostním zahájením a končí 12. srpna. Dále na ně navazují již tradičně paralympijské hry, které začínají po krátké pauze 29. srpna a trvají až do 9. září. Londýn se stane zatím prvním městem v historii hostící olympiádu již po třetí v řadě. Naváže tak na rok 1908 a 1948, kdy zde hry proběhly naposledy.

Co nás všechno čeká?

Můžete se těšit na přibližně 26 různých sportovních disciplín, v rámci kterých by mělo být rozdáno neuvěřitelných 300 medailí. Přípravu slavnostního zahájení má nestarosti tým režiséra Dannyho Boyla. Již nyní jsou všichni zvědaví na originální pojetí představení hostitelské země, jejích tradic, kultury, ale i samotného Londýna. Na zahajujícím a závěrečném ceremoniálu by mělo účinkovat celkem 15000 lidí a předpokládá se, že ho budou sledovat neskutečné čtyři miliardy diváků. Na závěrečném ceremoniálu pod režií Kima Gavina proběhne též symbolické předání hostitelství pro rok 2016 Riu de Janeiru.

Olympijská sportoviště

Letní olympijské hry se budou odehrávat na nových, ale i stávajících sportovištích. Pořadatelé se snažili využít co největší množství sportovních center, ve kterých proběhly pouze modernizace. Olympijský park byl vybudován ve východní části Londýna, kde se nacházely bývalé průmyslové závody. Díky poměrně nízké výstavbě nových areálů, se podařilo splnit cíl co největší využitelnosti i po skončení olympiády. Některé sportovní disciplíny se budou odehrávat i mimo Londýn - například plachtění, či fotbal. Tenisové turnaje proběhnou na známém wimbledonském areálu.

Český dům

Ti z vás, kteří by se chtěli na olympiádu zajet podívat, mají ještě stále šanci. Právě dnes byly dány do volného prodeje nové lístky. Více informací o cenách a rezervacích najdete na těchto stránkách: http://www.london2012.com. Čeští návštěvníci ocení především program v Českém domě. Budete se zde moci setkat se sportovci a užít si i trochu umění. Těšit se můžete na koncert kapely Monkey Business a utajovanou instalaci od Davida Černého. Digitální výstavu umění si připravila Národní galerie. Přesný program akcí v Českém domě můžete sledovat na oficiálních stránkách: http://www.ceskydum2012.cz/. Doufejme, že letošní letní olympijské hry proběhnou v pořádku a bez vážnějších komplikací. Hry představují velké bezpečnostní riziko a místní úřady tak budou mít plné ruce práce se zajištěním pořádku. Během her by měl být dokonce vyhlášen tzv. naléhavý stupeň ohrožení. Kromě policie budou povolány i soukromé bezpečnostní agentury a řada dobrovolníků.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.