K sousedům na vánoční trhy

Vánoční trhy v Rakousku

Milujete pravou vánoční atmosféru? Zastavte se uprostřed shonu a užijte si pohody a vánoční nálady na vánočních trzích. A že vám české trhy nestačí? Vyjeďte si k našim sousedům. Podívejte se s námi, jak se připravují na Vánoce v okolních zemích.

Oblíbený ráj pro Čechy - Drážďany

Pro Čechy se staly velmi příhodným cílem vánočních nákupů Drážďany. Autem se sem rychle a pohodlně dostanete po dálnici, vlakem trvá cesta z Prahy přibližně dvě hodiny. Možnosti parkování jsou bohaté, leč v době předvánoční parkujte raději na předměstí, rovněž cesta z nádraží do centra města není nijak komplikovaná. Stačí udělat pár kroků a rázem se ocitnete v oblíbené nákupní zóně – na Prager Strasse, která doslova puká ve švech. Výběr zboží a obchůdků je zde totiž mnohem širší nežli u nás. Není to však pouze nákupní centrum, kam Češi rádi vyrazí. Drážďany okouzlují úchvatnou vánoční atmosférou na tradičních trzích na náměstí Altmarkt, Neumarkt či Striezelmarkt. Pořídit zde můžete dárečky, ale určitě využijte příležitosti a ochutnejte některou z voňavých německých specialit. Vybírat můžete trh také podle tematiky. Romantický trh zažijete na zámku, tradiční saskou výrobu zase naleznete na náměstí Neumarkt. Nechystáte-li se sem pouze nakupovat, určitě neopomeňte místní památky či obrazárnu Zwinger. Předvánoční náladu dotvoří také vystoupení v některém z drážďanských kostelů. Vánoční trhy každoročně v Drážďanech zahajuje Štolový festival se štolovým ceremoniálem. Ceremoniálním nožem je rozkrojena obří půltunová štola, a tím jsou slavnosti odstartovány. Tato tradice sahá až do roku 1730, kdy byl pro kurfiřta Augusta Silného vyroben štolový nůž k příležitosti okázalé slavnosti pro evropské vládce. V dnešní době se sice obří štola krájí replikou, ale účastníci ceremoniálu stejně žasnou. Postříbřený štolový nůž totiž měří 1,6 metrů a váží 12 kilogramů.

Okázalá výzdoba centra monarchie – okouzlující Vídeň

Již od poloviny listopadu začínají dýchat Vánocemi také nejznámější vídeňská náměstí. Přípravy jsou velmi důkladné. A jak by ne, vídeňské trhy jsou se svou precizní výzdobou a vřelou atmosférou považovány za jedny z nejkrásnějších v celé Evropě. Trhů zde naleznete celou řadu. Velkým lákadlem je spolu s místními atraktcemi vánoční zimní trh (Wintermarkt) v Prátru. Na trzích na Rathausplatz můžete vybírat z výrobků 150 stánků. Dominantou tohto trhu je obrovský adventní věnec, který v průměru měří 12 metrů. Mnozí také neodolají klasickým nákupům. Rájem vám bude Maria Hilfe Strasse nebo Kertner Strasse. Vídeň okouzlí naprosto každéhoa dají se zde prožít úchvatné Eurovíkendy.

Bratislavské vánoční trhy

Pokud si nejste jisti svou němčinou, vyjeďte si na vánoční trhy do Bratislavy. Trhy se zde konají na několika náměstích, přičemž nejznámější jsou ty na Františkánském a Hlavním náměstí. Na Františkánském náměstí se propletete mezi stovkou stánků s tradiční slovenskou výrobou, místními pochoutkami a klasickým vánočním zbožím. Na Hlavním náměstí zase máte možnost zhlédnout bohazý kulturní program. Na začátku prosince se zde koná například Mezinárodní festival vánoční a adventní hudby, kde vystupují profesionální pěvecké soubory z celého světa. Už máte letošní vánoční punč za sebou? Neváhejte a vyražte si užít vánoční atmosféru plnými doušky!

Projděte si nabídku Hotelů a Hostelů podle Vašich představ

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.