4 tipy kam vyrazit na podzimní dovolenou

http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Elafonisos_island_Simos_Beach.jpg

S podzimním listím, sychravým počasím a svěžím deštěm přicházejí konečně nové příležitosti k cestování. Podzimem totiž nic nekončí, ale naopak začíná. Říjnové a listopadové dovolené mohou mít hned několik podob.

Poznávací zájezdy po Francii

Ruku v ruce s chladnějším počasím dáváme přednost autobusovým poznávacím zájezdům. Namísto odpočinku na plážích se vydáváme poznávat slavná a méně známá zákoutí populárních zemí, mezi něž patří například Francie. To už musí být, abychom se nestavili v Paříži nebo nevyzkoušeli známé okruhy Normandií, Bretaní nebo Provence.

„Zahřívací“ last minute do Egypta

Toužíte-li něco málo ušetřit, ale dovolenou 2013 si zkrátka nechcete nechat ujít, zkuste letecký zájezd k moři. Není asi žádným překvapením, že last minute do oblíbených letních míst, jako je třeba Egypt, dost zlevnily. Od chvíle, kdy se ručička teploměru drží u nás v Čechách okolo 13 stupňů, můžete zájezdy objednávat za polovic. Nízkých teplot ve zmiňovaném Egyptě se ale bát nemusíte. Na podzim se tu teploty drží okolo příjemných 27 stupňů Celsia.

Relaxační pobyt v termálních lázních na Slovensku

K celkově nejlevnějším, ale zároveň nejlépe prožitým dovoleným patří také relaxační pobyty na Slovensku. Češi se tu cítí jako doma a nic zkrátka nebrání tomu, aby si termálních aquaparků a koupališť do sytosti užívali zvláště na podzim. Vysoká teplota vody, která například v termálním koupališti Podhájská dosahuje 38 stupňů, je v sychravém počasí jako balzám na duši.

Exotická dovolená na Maledivách

Podzim je ale každoročně připravený i na ty nejnáročnější „dovolenkáře“. Na konci října přichází hlavní sezóna přímých charterových letů z Prahy do vzdálených destinací jako je Thajsko, Srí Lanka, Kuba nebo Maledivy. Právě Maledivy si získali svojí oblíbenost mezi Čechy díky stabilní teplotě a exotickému prostředí. Jakmile se jednou pro dovolenou na Maledivách rozhodnete, už nebudete chtít jinak!

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.