Jaký je život v obydlí jako má Hobit - dovolená jako z filmu
Dnes se podíváme na místa, kde můžete zažít netradiční dovolenou, která vám připomene svět fantasy a pohádek. Procestujte s námi svět po místech, odkud pochází Hobiti. Navštivte místa, kde se lidé rozhodli žít tak, jako ve filmu Hobit. Postavili si obydlí, která vypadají jako hobití nora a některé z nich jsou dokonce určené k návštěvě a přespání lidí, pro které již není tradiční dovolená u moře tím nejlepším zážitkem.
Cestování začněme na místech, kde to všechno začalo. Pokud si někteří z vás myslí, že je to Nový Zéland tak se mýlí, i když tam se podíváme také. Vaše hobití dovolená může začít ve Velké Británii, kde byli hobiti stvořeni. Ve Walesu vzniká v rámci projektu Lammas celá hobití vesnice. Původní myšlenku do oblasti Walesu zasel Simon Dale, který se rozhodl se svojí rodinou žít v souladu s přírodou. Výhoda hobitího bydlení totiž spočívá především v použití přírodních materiálů a v nízkých nákladech na energii. Za původní obydlí prý Simon Dale zaplatil pouze 90 000 Kč včetně pozemku. Pokud Vás tedy čeká dovolená v Anglii, můžete se zastavit ve Walesu pro inspiraci na levné a ekologické bydlení.
Hobití vesnice v Bulharsku
Další vesnice, celá zasvěcená turistům, leží na Bulharsko Řecké hranici a jmenuje se Omaya. Celá vesnice slouží jako hotel a je to ideální místo pro netradiční dovolenou strávenou odpočinkem a rybařením. Při návštěvě této vesničky vás zaujme provedení jednotlivých domků a zahrad, na kterých se architekti opravdu vyřádili. Pokud tedy chcete vycestovat na dovolenou do Bulharska, nezapomeňte na hobití vesnici Omaya.
Fantasy dovolená na Novém Zélandu
Na Novém Zélandu mají vystavěnou celou hobití vesnici, kde se natáčel velkofilm Hobit – neočekávaná cesta. Na farmě poblíž Wellingtonu, kde se Hobit natáčel, vyrostla celá vesnice, kterou uvidíte i ve filmu. Nejde o žádné polystyrenové repliky. Vesnice je kompletně dokončená a v budoucnu má pomáhat cestovnímu ruchu na Novém Zélandu. Dovolená na Novém Zélandu láká jen díky velkofilmům Pán prstenů a Hobit až 150 000 turistů ročně. Pokud je na Vás dovolená na Novém Zélandu příliš drahá, můžete cestování za hobity spojit s prací v zahraničí. Nový Zéland je totiž země, kam Češi jezdí za prací a studiem stále častěji.
Hobiti bydlí již i v Čechách
Pokud nemáte na cestování po fantasy světě čas, můžete si udělat menší výpravu k našim sousedům do Rakouska nebo do jedné lokality v Horních Počernicích, kde najdete hobití nory, které zde nazývají Earth domy. Při vyjížďce za hobity do Horních Počernic ovšem nečekejte typickou hobití pohostinnost. Zdejší hobití lidé totiž zřejmě skrývají svá chlupatá chodidla a tak se na turisty koukají s opovržením. Možná je jejich nevrlost způsobená také tím, že za svůj Earth dům zaplatili kolem šesti milionů korun. Dům sice má nižší náklady na energie a jde o komfortní ekologické bydlení, ale pro většinu běžných lidí asi vyjde lépe zajet si do hobitího světa pouze na dovolenou.
Poslat nový komentář