Bodamské jezero, jako stvořené pro rodinnou dovolenou

Bodamské jezero, jako stvořené pro rodinnou dovolenou

Bodamské jezero, ležící na hranicích Německa, Rakouska a Švýcarska, není mezi českými turisty tolik známé. Ti dávají většinou přednost dovolené u moře nebo objevují krásy našich luhů a hájů. Oblast Bodamského jezera je však ideálním místem pro strávení aktivní rodinné dovolené!

Cyklostezky, pláže a přívozy

Návštěvu Bodamského jezera mohu doporučit i na základě svých zkušeností a zážitků. Strávila jsem zde minulou sezónu týdenní dovolenou a doufám, že se tam ještě někdy vrátím. Oblast je ideální především pro cyklistiku, kolem jezera vede mnoho cyklostezek. Můžete si plánovat různě dlouhé výlety podle náročnosti, a když byste byli náhodou moc unavení, nasednete na některý z přívozů a necháte se odvézt zpět. Během letních horkých dnů se můžete schladit a odpočinout si na některé z oblázkových pláží. Jelikož jsou na jezeře vlny a voda je krásně čistá, budete mít chvílemi pocit, jako byste byli u moře.

Kostnice a Lindau: města, která byste neměli minout

Mezi hlavní turistické cíle a přístavy patří město Kostnice (Konstanz), Lindau, Friedrichschafen a Bregenz. Největší z měst Kostnice leží na hranici mezi Německem a Švýcarskem. Nám je známá především díky Mistru Janu Husovi, který zde byl v roce 1415 upálen. Jako památka tu stojí Husův dům s pamětní deskou, ve kterém se nachází malé muzeum. Za návštěvu zde stojí historické centrum s katedrálou a opatství Petershausen. V Lindau se můžete těšit především na dochované historické stavby. Historické centrum se nachází na malém ostrůvku a nejhezčí je jeho hlavní náměstí s malovanými fasádami. Pokud do Lindau vyrazíte, určitě se podívejte na místní radnici, Kostel sv. Štěpána a Kostel sv. Petra. Největším symbolem města je přístav s majákem a sochou bavorského lva.

Světové dědictví UNESCO: Reichenau

Nesmíte zapomenout navštívit ostrov Mainau a Reichenau. Ostrov Reichenau bych doporučila projet na kole. Stejně jako na všech ostatních místních cyklostezkách, zde na kopec narazíte opravdu jen ojediněle. Cestování je tak pohodlné a nenáročné. Na ostrov se můžete dostat po cyklostezce jednoduše už z Kostnice. Hlavní dominantou ostrova je klášter Reichenau a za prohlídku stojí i další tři kostely. Díky své bohaté historii je ostrov zapsán na seznamu Světových dědictví UNESCO. Celý je posázen malými políčky a skleníky, kde se pěstují různé druhy zeleniny a květin. Asi největším překvapením pro mě při jeho návštěvě byla možnost, si místní zeleninu i květiny koupit. Stačilo si z připravených bedniček (někdy dokonce rovnou z pole) vybrat, co se vám nejvíce líbilo a do kasičky vedle vhodit podle uvážení určitou sumu peněz. Tak přemýšlím, jestli by bylo něco takového možné i u nás.

Květinový ostrov

Ostrov Mainau je v soukromém vlastnictví šlechtické rodiny Bernadottů. Ostrov je rodinnou udržován a díky teplému klimatu se zde pěstují exotické květiny a dřeviny. Na ostrov má přístup i široká veřejnost. Během dne se platí vstupné, ale v pozdních odpoledních hodinách je vstup volný. Komplex zahrnuje palácové zahrady, speciální skleníky, malou zoologickou zahradu či dětské hřiště. Asi největším lákadlem je tzv. motýlárium, kde se můžete zblízka podívat na exotické motýly, kteří zde volně poletují mezi návštěvníky. Pokud však máte z motýlů a podobných zvířátek fobie, návštěvu radši vynechejte!

Výlet po okolí

Pokud byste rádi vyrazili i na větší výlet, doporučuji Rýnské vodopády nebo zámek Salem. Rýnské vodopády se nacházejí ve Švýcarsku nedaleko města Schaffhausen. Jsou to největší vodopády v Evropě a jejich návštěvu si můžete užít i na lodi. V nabídce je několik projížděk podle délky trvání. Na loďce vás dovezou až pod vodu chrlící vodopády. Opravdu moc pěkný zážitek.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.