Netradiční dovolená v Maroku - last minute zájezd bez Čechů na každém rohu

Krotitelé hadů ve městě Marrákeš
Hps-poll at de.wikipedia

Vybíráte zájezdy na last minute? Potom patříte mezi 40% Čechů, kteří vybírají dovolenou na poslední chvíli. Většina lidí volí last minute v nejprodávanějších destinacích jako je Egypt, Turecko nebo Chorvatsko. Vyhnout se davům krajanů můžete volbou méně tradiční destinace. Čechy zatím nedoceněné jsou zájezdy do Maroka. Přitom Maroko má rozhodně co nabídnout a cenově je srovnatelné s nejprodávanějšími destinacemi. Vyzkoušejte tedy Maroko.

Maroko je stát s bohatou a pestrou historií. Původní obyvatelstvo zde sídlilo od mladší doby kamenné. Maroko si pokusili podrobit Římané i Muslimové. Narazili však na problém s kočovným způsobem života Berberských kmenů, kteří zde žili. Maroko si díky Berberům zachovalo specifický ráz kulturních památek. Za návštěvu určitě stojí Marocká města Fés, hlavní město Marrákeš, Meknes nebo Rabat. V těchto městech je toho k vidění tolik, že jsme jim věnovali samostatný článek.

Nejprodávanější last minute zájezdy do Maroka jsou pro lokalitu Agadir. Tato destinace je vhodná pro všechny, kteří ocení moderní letoviska, luxusní hotely a dlouhé písečné pláže. V této lokalitě neklesne průměrná teplota ani v zimě pod 20 stupňů, v létě se teplota vyšplhá až k 40 stupňům. Agadir je nejnavštěvovanější destinací Maroka.

I krajina Maroka má co nabídnout. Marocké duny na Sahaře jsou při západu slunce fascinující. Zatím neobjevená je vysokohorská turistika. Pohoří Atlas s délkou 2400 km s nejvyšší horou Džabal Tubkal (4 167 m.n.m.) je turisty zatím nepoznané. Užijete si tam divokou a nespoutanou přírodu. Kdo nemá rád poušť ani vysoké hory, užije si v Maroku nekonečně dlouhé pobřeží, které omývá Atlantický oceán a Středozemní moře.

Jestli se stále rozmýšlíte, zda se podívat do Maroka, navštivte webové stránky cestovní agentury eTravel. Zkontrolovat jejich široký výběr last minute zájezdů určitě doporučujeme.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.