Poznejte hlavní město Thajska - Bangkok. Město, které se nezadržitelně propadá do země

Bangkok moderní velkoměsto v Thajsku
Terence Ong / wikipedia.org

Dovolená v Thajsku se stala symbolem exotické dovolené. Trendy v cestování se neustále mění, a jestli se chystáte na dovolenou do Thajska, byla by škoda lenošit jenom na pláži. Proto jsme se rozhodli věnovat článek městu, které se každý rok propadne až o 3 cm a některé části města jsou již 1 metr pod hladinou moře. Existují obavy, že hlavní město Thajska zmizí do roku 2030. Zarezervujte si tedy letenky a navštivte s námi Bangkok. Díky novým možnostem v cestování si takovou dovolenou může dovolit každý.

Bangkok jako mizející perla východu

Thajské království navštíví každý rok miliony turistů. Hlavní turistické destinace s krásnými hotelovými resorty jako destinace Phuket, Chian Mai, Pattaya jsou v sezóně nacpané k prasknutí. Poslední dobou je hojně navštěvovaný také Sloní ostrov (Chang). Pokud se rozhodnete poznávat místní kulturu, určitě nesmíte vynechat hlavní město Bangkok. Moc času na návštěvu Vám nezbývá. Hlavní město Thajska leží na měkkém mořském jílu a studie prokázaly, že celé město čeká postupné propadnutí pod hladinu moře. S tím, jak rychle se město rozrůstá a tím, že se při stavbě domů používá stále více betonu, se propady ještě zrychlují.

Pokud tedy přemýšlíte o nezapomenutelné dovolené, je právě Bangkok místem, které stojí za návštěvu. Díky novým možnostem ve financování dovolených je i exotická dovolená dostupná pro každého. Tak neváhejte a vypravte se do delty řeky Chao Phraya, kde Bangkok leží. Cestování po centrálních pláních Thajska pro Vás bude nezapomenutelným zážitkem.

Cestovatelé do Thajska stále častěji využívají moderní trendy financování

I náš spořivý národ si již uvědomil, že spořit na penzi není tak důležité, pokud nám nezůstanou žádné hezké vzpomínky. Zřejmě proto se každým rokem zvětšuje objem dovolených pořízených na splátky. Tomu se samozřejmě přizpůsobují i nabídky spotřebitelských úvěrů a tak dnes není nákup dovolené na splátky ničím, za co bychom se museli stydět. V Čechách se na rozdíl od západních zemí trend půjček na dovolenou teprve zabydluje. Češi se rychle učí a možnost financování svých snů v exotických destinacích díky výhodným úvěrům využívají stále víc. Právě Thajsko je jednou z nejoblíbenějších lokalit českých turistů, kteří chtějí dostupnou exotiku.

Kdy navštívit Thajsko a Bangkok

Téměř celé území Thajska spadá do takzvané monzunové oblasti. Jsou zde tedy dvě hlavní období. Období dešťů a období sucha. Období dešťů trvá od května do října, a pokud vyrazíte do Bangkoku v tomto období, uchvátí vás pravidelné přívaly vody, které padají z nebe den co den téměř na minutu přesně. Po celý rok jsou ve městě celkem stejné teploty s maximy kolem 30 a minimem kolem 20 stupňů.

Co v  Bangkoku musíte navštívit?

Bangkok je plný paláců, chrámů a muzeí. I z tohoto důvodu je třetím nejnavštěvovanějším městem světa. Za zmínku stojí návštěva místních tržišť a Královský park krále Ramy IX. Zábavu si můžete užít v Dream Worldu a relaxovat v Lumphini parku, kde nasajete meditační atmosféru od relaxujících Thajců.

Nezapomeňte, že Bangkok tu nezůstane na věky a tak s jeho návštěvou nemeškejte. Pokud si zrovna nemůžete exotickou dovolenou dovolit, zvažte i možnost výhodné půjčky. Něco jiného je totiž snít a zažít. A až budeme staří, budeme mít aspoň ty vzpomínky.

 „Cesta dlouhá tisíc mil začíná jedním krokem.“- Lao Tzu

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.