Vždy není All inclusive tak jak si ho představujeme, aneb jak nenaletět na dovolené

Možná jste se někdy zarazili nad extra levným zájezdem „all inclusive“. Dobře si rozmyslete, než ho koupíte. Ono se totiž chápání „vše v ceně“ mění v každém státě i jednotlivých lokalitách. Proto se Vám může snadno stát, že si koupíte jiný zájezd, než jste si představovali. I přesto máme pár vodítek, které zcela jasně označují co v ceně je a co ne.

Když si zájezd vybíráte, mělo by být zcela přesně popsáno co v ceně je a za co si musíte připlatit. Naštěstí existuje alespoň základní rozdělení, které Vám pomůže si vybrat. Základní rozdělení je na all inclusive, all inclusive light a ultra all inclusive.

All inclusive: Nabízí se nejčastěji. V ceně je jídlo a pití a další služby. Vše by již mělo být zahrnuto v ceně pokoje. Konkrétní nabídka se však liší podle jednotlivých destinací. Obvykle obsahuje snídani, oběd a večeři. Můžete si vybrat z omezeného výběru alkoholických a nealkoholických nápojů (rozlévané nápoje, pivo a místní alkohol). Jídlo je řešené formou bufetů. Častá je nabídka omezeného občerstvení mezi hlavními jídly a časové omezení pro konzumaci nápojů.

All inclusive light:  Není vidět v nabídce zájezdů příliš často. Je to zjednodušená varianta, která neobsahuje občerstvení mezi hlavními jídly a nabídka nápojů je omezenější.

Ultra all inclusive: Jídla a pití co hrdlo ráčí. Nápoje někdy můžete konzumovat 24 hodin denně. Slunečníky i koktejly bývají součástí nabídky.

Ačkoliv je to jen orientační rozdělení, většina hotelů ho dodržuje. Občas je také součástí klasického all inclusive kompletní nabídka koktejlů či slunečníky za snížené ceny. Více informací Vám ochotně podá Cestovní agentura. A jaké jsou vaše zkušenosti?

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.