Kapverdské ostrovy? Dovolená NO STRESS a celoročně skvělé počasí.

Kapverdy, sopka Fogo
wikipedia.org

Pomalu ale jistě se nám blíží svátky klidu a pohody a s nimi ne příliš klidné období nákupního šílenství a domácího úklidu. Co na to letos jít jinak a strávit je na místě, které vás zve k návštěvě pod sloganem NO STRESS! Ať už byste si sem jeli jen odpočinout nebo rovnou strávit svátky, určitě nešlápnete vedle.

Kapverdské ostrovy, bývalou portugalskou kolonii, dělí od nejbližší pevniny, kterou je asi 600km vzdálený africký Senegal, Atlantský oceán. Skupinka menších ostrovů spadá do oblasti suchého tropického podnebí, počasí je zde skvělé, téměř zde neprší a teploty neklesají pod 20°C. Tomu odpovídá i místní vyprahlá krajina. Přesto najdeme mezi jednotlivými ostrovy určité rozdíly. Pro milovníky turistiky je jako stvořený ostrov Fogo s jedinou aktivní sopkou na ostrovech - Mount Fogo, který se pyšní vysokými horami. Pro lenošení na pláži se zase hodí ostrov Sol a na ostrově Maio se i přes nepřízeň podnebí nachází lesní park. Nepříjemností pro turisty, kteří by se rozhodli prozkoumat více ostrovů najednou, je celkem nákladná letecká doprava mezi ostrovy a nepříliš spolehlivá lodní doprava. Mezi nabídkou cestovních kanceláří jsou ale i zájezdy kombinující pobyt na několika ostrovech během jedné dovolené.

Ubytování na kapverdských ostrovech

Turistický ráj se na Kapverdských ostrovech teprve rodí. Odpovídá tomu řídká infrastruktura, například ostrov Sol, jeden z turisticky nejoblíbenějších, lemuje pouze jedna asfaltová silnice, zbytek jsou neznačené prašné cesty. Ovšem rychle se rozrůstající letoviska jsou stavěna v západním stylu. Přesto, pokud očekáváte vyšší standard ubytování a vybavenosti hotelu, volte rozhodně větší komplex s alespoň čtyřmi hvězdičkami. Menší rodinné hotely, i když nabízejí kvalitní ubytování, nemají bazén či restauraci. Největším a nejmodernějším letoviskem je Santa Maria na ostrově Sol, kam také míří naprostá většina mezinárodních letů. Na ostrovech je také kvalitní zázemí pro vodní sporty.

Zapomenutý ráj bez návalů turistů

Na Kapverdech najdete ještě turistikou neovlivněnou krajinu a i většina místního obyvatelstva si na nový způsob obživy teprve zvyká. Nejpřizpůsobivější jsou pouliční prodavači, často přistěhovalci ze Senegalu, kteří se vám budou za každou cenu snažit něco prodat a jsou opravdu neodbytní. Na druhou stranu s nimi můžete smlouvat a suvenýr tak pořídit mnohem levněji než v kamenném obchodě či hotelu. Jelikož se naprostá většina potravin na ostrovy dováží, je jejich cena vysoká a ani obchody s potravinami nejsou na každém rohu. Proto se vyplatí připlatit si v hotelu za program all inclusive a vyhnout se nošení lahví s pitnou vodou a tašek s potravinami často z relativně velké vzdálenosti.

Kapverdské ostrovy poskytují návštěvníkům bezpečnou a dostupnou exotickou dovolenou po celý rok. Navíc můžete ušetřit, pokud si počkáte a zajedete na Kapverdy na last minute. Takže NO STRESS ať už na Kapverdech nebo doma.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.