Anketa
Kam letos vycestujete?:

Tipy

Stačí do zahraničí průkazka zdravotního pojištění? Většinou ne!

Mnoho lidí se domnívá, že jim pro zajištění své bezpečnosti v cizích zemích stačí kartička zdravotní pojišťovny. V tomto článku si však řekneme, proč tomu tak mnohdy není.

Připojištění v cestovních pojistkách. Jakou ochranu nabídne?

Při cestování do dalekých krajin je radno se pojistit. V dnešním článku si však řekneme, co vše je možné si připojistit navíc.

Pozor na dvojité cestovní pojištění

Cestujete do zahraničí a přemýšlíte o cestovním pojištění? A jste si jisti, že už jste ho neuzavřeli někde jinde? Občas se stane, že dostanete cestovní pojištění automaticky k jinému produktu jako bonus. Novou smlouvu tak uzavíráte zbytečně. Jak předejdete dvojitému pojištění?

Poznávejte Evropu na vlastní pěst

Různé poznávací zájezdy, stejně jako takzvané eurovíkendy jsou v posledních letech velkým hitem. Není se čemu divit, jelikož nabídnou možnost poznat určitou zemi, popřípadě určité město kompletně, během pár dní.

5 tipů pro správný výběr cestovních zavazadel

Cestování si můžete značně ulehčit, pokud zvolíte ta správná zavazadla. Podle čeho je ale vybírat? Na následujících řádcích jsme si pro Vás připravili několik tipů, které by Vám mohly být nápomocny.

Vždy není All inclusive tak jak si ho představujeme, aneb jak nenaletět na dovolené

Možná jste se někdy zarazili nad extra levným zájezdem „all inclusive“. Dobře si rozmyslete, než ho koupíte. Ono se totiž chápání „vše v ceně“ mění v každém státě i jednotlivých lokalitách. Proto se Vám může snadno stát, že si koupíte jiný zájezd, než jste si představovali. I přesto máme pár vodítek, které zcela jasně označují co v ceně je a co ne.

Kam letos pojedeme na dovolenou?

Stejně jako oblečení i dovolené a místa, kde trávíme své volno, podléhají trendům. V minulém roce zaznamenali cestovní kanceláře významný posun v tom, kam jezdíme na dovolenou. Letos tuto hranici posuneme jistě ještě dále. Již to nebude tak, že celé Česko odjede v Srpnu do Chorvatska. Kam pojedeme? Na to se podíváme v tomto článku.

Víme, co rozhoduje o výběru Vaší dovolené

V Evropské Unii proběhl velký průzkum informačních zdrojů, které rozhodují o tom, jakou lokalitu si zvolíme pro svou dovolenou. Z průzkumu je patrné, že se zdroje liší v každém státě a to velmi výrazně. My jsme se rozhodli z průzkumu vybrat pár nejdůležitějších zdrojů, které jsou důležité pro nás, v České Republice.

Cestujte po ČESKU za nejúspěšnější reklamou roku 2012

Možná jste již slyšeli, že Čechy jsou rájem pro zahraniční filmaře. U nás se natáčeli filmy jako Mission Impossible, Narnie nebo úspěšný film Iluzionista. Celkem se v Čechách natáčelo přes 4 desítky filmů zahraniční produkce jen za poslední roky. V posledních letech se zde natáčela také řada úspěšných reklamních spotů. Tento článek je věnován místům, kde se natáčeli ty nejúspěšnější reklamy roku 2012. Je z čeho vybírat…

Češi na dovolené milují 2 typy sportů, na něco ale zapomínají

Stále více lidí chce trávit dovolenou netradičním způsobem. A netýká se to jen destinace, kterou si vybíráme. Mění se i čas dovolených a činnosti, které na dovolené děláme. I Češi již znají cestování mimo sezonu a na dovolené nechtějí jen ležet na pláži. S tím, jak rozšiřují počet aktivit na dovolené, rostou i rizika spojená s adrenalinem, který si přitom dopřávají.