CouchSurfing dává cestování nový rozměr

CouchSurfing dává cestování nový rozměr
http://wearewhatwedo.org/good-ideas/couch-surfing/

Jste nadšení cestovatelé a rádi zkoušíte nové věci? Máte doma volné místo nebo zrovna vyrážíte na cesty a nevíte, kde přespat? Potom je CouchSurfing přesně pro vás! Jedinečná možnost spojující bezplatné ubytování s poznáváním nových lidí a kultur.

Co to vlastně CouchSurfing je?

Díky CouchSurfingu jsem osobně měla možnost poznat spoustu nových přátel, nahlédnout do života lidí jiných kultur a procvičit si své komunikační dovednosti. Všem bych ho doporučila vyzkoušet. Nejdříve bych vám však měla říci, co to vlastně CouchSurfing je. Jedná se o bezplatné využívání nebo poskytování místa ke spaní. Pokud bychom doslovně přeložili název, můžeme ho česky nazývat „Surfování na gauči“. Pokud tedy máte doma volnou postel, gauč nebo třeba jen matraci, nebojíte se a máte chuť poznat nové lidi, nezbývá vám nic jiného, než se zaregistrovat na oficiálních stránkách Couchsurfing.com. Samotná registrace je zadarmo. Jediné, za co si musíte připlatit, je ověření vaší adresy bydliště. Záleží ale jen na vás, jestli si adresu ověřit necháte. Určitě je to dobrá věc, neboť díky tomu stoupne věrohodnost vašeho profilu. Máte tak větší šanci najít couchsurfera (člověka, který by vás u sebe ubytoval).

Gauče se poskytují po celém světě

V současné době je zaregistrováno po celé zeměkouli miliony couchsurferů z 207 zemí světa. Největší podíl tvoří Američani, dále Němci, Francouzi, Kanaďané a Angličané. Je zde také možnost účastnit se různých couchsurferských setkání a sdílet tak své zážitky s ostatními. Z osobních zkušeností bych všem začínajícím couchsurferům doporučila si důkladně vyplnit svůj profil. Hned na začátku si můžete nastavit, zda cestujete nebo byste někomu rádi poskytli váš gauč. Při hledání couchsurfera, počítejte s tím, že je nutné poslat poměrně velké množství žádostí. Ne všichni mají vždy čas a volný gauč! CouchSurfing není jen o přespání zadarmo u někoho doma. Je to především cesta, jak potkat nové přátelé, cizí kultury a získat spoustu nezapomenutelných zážitků. Nezapomeňte proto psát žádosti trošku osobně a vždy si pečlivě přečtěte profil vámi vybraného couchsurfera!

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.