WWOFing, ekologické cestování

WWOFing, ekologické cestování
https://www.facebook.com/WWOOF

Rádi cestujete, zkoušíte nové věci, poznáváte nové lidi? Zajímáte se o ekologii a chtěli byste si vyzkoušet život na farmě? S WWOOFingem máte možnost spojit všechny tyto věci dohromady a zažít něco jedinečného a neopakovatelného.

Co je WWOOFing?

WWOOFing (World Wide Opportunities on Organic Farms), česky „celosvětové příležitosti na ekologických farmách“, je projekt vzniklý ve Velké Británii v roce 1971. Hlavní náplní je pomoc dobrovolníků na ekologických farmách, za kterou je jim poskytnuto ubytování, strava a především možnost dozvědět se více o ekologickém a udržitelném způsobu života. V současnosti je do WWOOFingu zapojeno kole 50 zemí světa. WWOOFingové organizace vám pomohou s výběrem té správné farmy a farmáře. Vše záleží na vaší domluvě s farmářem, nemusíte tedy podepisovat žádné smlouvy. Když vám podmínky na farmě nevyhovují, můžete bez problémů odcestovat jinam. Nesmíte však zapomenout, že život na farmě není jednoduchý a stojí dost energie. Dobrovolníci pracují pět dní v týdnu 4 až 6 hodiny denně. Ve volném čase můžete cestovat a poznávat okolní kulturu. Na farmě lze pobývat týden, ale i několik let. Pro seznámení se s místním životem a lidmi je určitě lepší zůstat déle. Na farmě získáte spoustu nových zkušeností a dovedností. Vyzkoušíte si výrobu sýru, domácího chleba, dozvíte se jak správně kompostovat, či dokonce co je to šnekové zemědělství.

Kam můžete vyrazit?

Práce na farmách jsou opravdu rozmanité, od sklizně hroznů na vinici, kávových zrn v severním Thajsku, medu na ostrově Kangaroo až po klasickou práci na farmě se zvířaty. Můžete pracovat na rodinné zahradě, velkých farmách, na vinici nebo v sadě. Do WWOOFingu je od roku 2003 zapojeno i Česko. Dnes se u nás nachází kolem 44 farem, ale jejich návštěvnost je zatím poměrně nízká. Více o českých ekologických farmách se dozvíte na oficiálních stránkách www.wwoof.cz. Pro ty z vás, kteří by radši vyjely někam dál, je stránce www.wwoof.org, kde najdete farmy z celého světa. WWOOFer nemusí pracovat jen na farmě, třeba na Novém Zélandu můžete pomáhat v ubytovně pro turisty! www.wwoof.co.nz Stačí se podívat a zjistíte, že výběr je opravdu široký!

Nový zéland je vhodná destinace jak pro studium tak pro cestování za prací, pokud se vám nezamluvá wwoofing, vyzkoušejte osvědčené nabídky cestovní Agentury.

Agentura Studyline - studium a práce na Novém Zélandu.

 

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.