Nejlepší destinace pro zimní lyžování a atrakce v Horním Rakousku 1. díl.

Rakouské Alpy
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Rakouske_alpy_1.jpg

Je jedno, jestli vás láká nedotčená příroda a pohled na zasněžené vrcholky, či zda dáváte přednost vynikajícímu prašanu, udržovaným sjezdovkám a skvělému lyžování. Horní Rakousko je jedno z míst, kde si to můžete dopřát vše a ještě k tomu za opravdu zajímavé ceny. Vždyť čtyřdenní pobyt bez stravy se zde dá sehnat již od necelých třech tisíc. Hlavně díky skvělé dopravní dostupnosti k našim sousedům se zdá dovolená v Horním Rakousku jako ideální řešení pro zimní radovánky a odpočinek. Vybrali jsme lyžařské oblasti ve čtyřech nejznámějších regionech Horního Rakouska, které vám dnes přiblížíme.

Hochficht je místo pro skvělé lyžování na šumavě

Lyžařské středisko Hochficht se rozprostírá v kopcích na Šumavě. Lyžaři se zde mohou těšit na 10 vleků a lanovek a skoro 21 km uměle zasněžovaných udržovaných sjezdovek. Nabídka je přizpůsobená lyžařům všech úrovní a najdete zde tratě pro děti, pohodové rodinné sjezdovky i závodní trať FIS, na které se pořádal Evropský pohár. Vyzkoušet si zde můžete i noční lyžování a pro úplné začátečníky je zde připravena lyžařská škola.

Hochficht nabízí překrásné lyžování pro ty, co nechtějí absolvovat zdlouhavé cestování a přitom si dopřát luxusní sjezdovky jako jsou například v některých alpských střediscích.

Dachstein West, lyžování na ledovci a vysokohorská turistika i termální koupele a wellness

Hlavním sloganem, který vítá hosty region Dachstein West v oblasti Salzkammergut, je čirá radost. Najdete zde sjezdovky pro zkušené lyžaře i začátečníky, sjezdovky s boulemi i závodní tratě. Můžete také vyzkoušet lyžování na ledovci (nedaleko leží Dachsteinský ledovec) a mnoho zimních sportů, paragliding, sáňkování, curling atd.

Dachstein leží v Rakouských Alpách. Můžete se tedy vydat na dlouhé túry, ale pozor, vysokohorská ledovcová turistika může být životu nebezpečná a je lepší svěřit své životy do rukou zkušeného průvodce. Pokud vás omrzí lyžování a překrásná panoramata Alpských vrcholků, můžete zajít do místních lázní a dopřát si wellness lázeňský pobyt, termální koupele, masáže a vše pro dokonalou relaxaci.

Místa v hotelech pomalu mizí a tak je nejvyšší čas porozhlédnout se po nějakém útulném penzionu v Horním Rakousku.

Nelevnější ubytování v Rakousku

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.