Nejlepší destinace pro zimní lyžování a atrakce v Horním Rakousku 2. díl

Dachstein
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Dachstein-topview.jpg

Horní Rakousko, místo kde si dopřejete chvilky oddychu i skvělé lyžování. Vypravte se s námi na dovolenou do Horního Rakouska a nejlepších lyžařských středisek. Představíme vám místa do kterých se můžete dostat snadno a rychle a ubytování vás vyjde na podobné sumy jako nabízí nejlepší Česká střediska.

Hinterstoder – Wurzeralm, malý, pěkný ski areál, jako stvořený pro dovolenou a lyžování s dětmi

Nedaleko Spital am Pyhrn leží středisko Hinterstoder a Wurzeralm. Patří mezi oblíbené destinace českých lyžařů a je rozhodně proč. V Hinterstoderu se konal Světový pohár a je zde mnoho sjezdovek, které šplhají až do výšky 2000m nad mořem. Navíc vás tam vyveze, přímo z centra obce, kabinová lanovka.

Pro malé milovníky zimních sportů je ve Wurzeralmu připraven malý rodinný skiareál - Sunny Kids Park. Zde je na vaše děti připraven vyškolený tým zkušených trenérů, kteří vědí „jak se naučit lyžovat“.

Nadšenci snowboardingu zde najdou největší funpark v Horním Rakousku. Přibližně třista metrů, na kterých je obrovské množství rails, beden a 2 kicker line. Wurzeralm je jako stvořený pro zimní rodinnou dovolenou.

Freeride Arena Krippenstein v Obertraunu a nejkrásnější Alpská vyhlídka na Krippensteinu

Krippenstein je místo, kde na vás čekají neuvěřitelně rozlehlé, neupravované zasněžené pláně. Vysokohorské lyžování ve volném terénu není pro každého, ale pokud si rádi pustíte do žil trochu adrenalinu, je to místo, kde si můžete nerušeně užívat volného ježdění. Jsou zde tři hlavní freeriderové tratě. Méně náročné a relativně chráněné freeriderové tratě Imistil a Eisgrube a potom náročnější a za mlhy nebezpečnější Schönberg.

 Pro běžné lyžaře je zde pak připravena čtyř sedačková lanovka, která vás vyveze na vrchol hory Krippenstein a můžete si užít nenáročný terén červeno modré přejezdové tratě, která po jedenácti kilometrech končí v údolním městečku Obertraun. Cestou se můžete kochat pohledem na ledovec na úbočí hory Dachstein.

Na hoře je umístěná nejsensačnější Alpská vyhlídka. Z jedné strany v údolí uvidíte jezero Hallstättersee a na opačné straně potom vrchol Dachesteinu s ledovcem. Nejlepší vyhlídka v Alpách – Five Fingers, má pět různých můstků a každý je trošku jiný a rozhodně stojí za to si je projít všechny.

Pokud ještě nemáte zarezervovaný hotel v Krkonoších, zvažte možnost návštěvy Horního Rakouska. Najdete zde nádherné hory, udržované sjezdovky a srovnatelné ceny jako v nejlepších českých lyžařských střediskách. Pohled na Alpské vrcholy a desetikilometrové zasněžené sjezdovky jsou bonusy, které v Čechách, bohužel, nikdy mít nebudeme.

Aktuální nabídky pobytů, ubytování a lyžování v Rakousku

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.