Londýn - pestrá dovolená pro každého!

Dovolená v Londýně

Co si jako první vybavíte pod jménem Londýn? Bude to královna, čaj o páté, památky, doubledecker, banky, obchody, pestrá směsice národností? Metropole Velké Británie má vskutku mnoho podob a každý si v ní najde to své. Ať už se jedná o milovníky památek či moderní architektury, obdivovatele umění, britských zvyklostí a typického gentlemanství či mladé volnomyšlenkáře, vyznavače rušného života či upjatí úředníci a finanční aalytikové. Ne nadarmo se říká, že “Kdo je unaven Londýnem, je unaven životem”.

Od malé osady k světové metropoli

V roce 43 n.l. vznikla malá římská osada Londinium. Země si postupně získávala stále významnější politické postavení a s ním sílilo a rostlo i její středisko. Tento vývoj přivedl do Londýna mnoho národností a kultur a dnes je Londýn jedním z největších kosmopolitních metropolí světa. Stal se centrem obchodu, politiky i kultury. Spolu s Tokiem a New Yorkem patří k nejvýznamnějším finančním centrům. Najdete zde sídlo nejznámějších světových bank. Dokonce se zde konaly dvoje letní olympiády a v příštím roce se můžete těšit na další.

Tower of London - krví potřísněný symbol Londýna

Až nezvykle mnoho památek si vysloužilo post nezaměnitelného symbolu města. Jedním z nich je Tower of London. Stavba plnila střídavě několik účelů. Byla pevností, věznicí, královskou rezidencí, zvěřincem, zbrojnicí, mincovnou i strážcem korunovačních klenot. Poslední uvedenou roli plní dodnes. Povšimněte si také havranů, o které je zde bedlivě pečováno a kteří mají přistřihnutá křídla. Podle pověsti totiž nepadne monarchie, dokud na Toweru bude žít alespoň jeden havran. Nelze se divit, že jsou tak hýčkaní.

Nejvýznamnější památky Londýna

Nedaleko od Toweru se nachází další dva symboly metropole. Nejblíže se nachází Tower Bridge, most známý ze všech londýnských pohledů. Tím druhým je katedrála sv. Pavla, architektonický skvost s druhou největší kopulí na světě. Zůstaneme-li u katedrál, velmi významná je Westminster Abbey, kde se můžete s úctou poklonit nad hrobem největších anglických velikánů a mnoha panovníků. Mluvíme-li o symbolech města, co by byl Londýn bez královny, jejích vymóděných strážců a sídla v Buckgingham palace. Stejně tak by Lodnýn a celá Velká Británie nemohla fungovat bez Houses of Parliament v sousedství s proslulým Big Benem. V Londýně se nachází další spousta krásných památek a zajímavých a vzrušujících míst. Ale to je na další povídání...

Nabídka exkluzivního Eurovíkendu na vás čeká zde

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.