Singapur - supermoderní destinace mnoha kultur, mnoha tváří!

Při náštěvě ostrova Temasek uzřel sumaterský princ v džungli lva. Na základě dobrého znamení na tomto místě založil město, jenž pojmenoval Singapura - Lví město. Podle jiné legendy v Singapuru řádila krutá bouře, která ničila vše, co jí přišlo do cesty. Z moře však vystoupil mořský lev Merlion a spolu s podmořskými přáteli bouři vypudil a město zachránil. Tímto skutkem se Merlion stal symbolem celého Singapuru.

Singapur - tvrdé reformy a cesta k prosperitě

Singapur, v sanskrtu Lví město, je městským státem v jihovýchodní Asii rozkládající se na stejnojmenném ostrovu a dalších 54 malých ostrůvcích. Dnes se jedná o jednu z nejmodernějších a ekonomicky nejzdatnějších zemí světa. Této prosperitě však předcházela dlouhá a těžká cesta. Území se z britské správy a japonské nadvlády dostalo v roce 1963 do rukou Malajské federace. V roce 1965 se Singapur osamostatnil a na řadu přišlo mnoho náročných a často nepopulárních opatření. Možná si vybavíte pověstný zákaz žvýkání a kouření na ulici. Faktem je, že tato nařízení učinila ze Singapuru nejčistší město na světě. Úsměvný už ale není státní systém trestů. Obvyklé bývá bití a kupodivu Singapur patří také k zemím s největším počtem popravených na obyvatele.

Co navštívit v Singapuru?

Ačkoliv se jedná o poměrně malý stát, rozhodně je co objevovat. Magnetem pro návštěvníky je zoologická zahrada s nočním safari a přírodní rezervace Bukit Timah na severu města. Ještě oblíbenější je západní část Singapuru. Nachází se zde jurongský ptačí park s více než 8000 okřídlenými osadníky, vskutku výstavní čínské a japonské zahrady, zahrady Haw Par Villa s groteskními výjevy z čínské mytologie, interaktivní Centrum vědy nebo Sněžné město. Zajímavou atrakcí je také cesta lanovkou propojující Mount Faber s ostrovem Sentosa. Sentosa platí za centrum zábavy a kultury Singapuru. Najdete zde i nejkrásnější pláže na koupání. Vstup na ostrov je sice zpoplatněn, ale investice rozhodně stojí za to. Určitě nezapomeňte navštívit také Underwater World, kde můžete pozorovat svět pod hladinou moře, a Images of Singapore - muzeum líčící za pomocí voskových figurín historii městského státu.

Chinatown, Little India nebo Arab Street - singapurská různorodst

Nejúchvatnější na Singapuru je zřejmě jeho různorodost. Každé etnikum si zabralo určitou část města, a tak se najednou můžete ocitnout v čínském, indickém, muslimském, hinduistickém, křesťanském či jiném světě. Jako na dlani se vám naskýtá pohled na tu či jinou kulturu, její zvyky, stravovací návyky a životní styl. Obdivovat můžete také koloniální památky v Colonial District, zejména pak budovu Nejvyššího soudu a radnice. Pokud upřednostňujete modernu, vydejte se na Orchard Road. Pohltí vás železobetonové budovy, nákupní centra či honosné hotely. Narazíte zde i na Prezidentský palác Istana, který bude při troše štěstí zrovna zpřístupněn veřejnosti.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.