Monako - Ochutnejte exotiku nejluxusnějšího evropského státu!

Honosné hotely, světoznámé celebrity, nejdražší značky, luxusní jachty a rychlá auta. Ano, tušíte správně, mluvíme o Monaku - druhém nejmenším státě světa a hostiteli věhlasných sportovních událostí, jakými jsou závody Formule 1, Ralley Monte Carlo a Yacht show. Pojďte se s námi podívat, co více skýtá turistům tato miniaturní země sevřená Francií a Středozemním mořem.

Zajímavosti knížectví rodu Grimaldiů

Ačkoliv je země ze dvou třetin obklopována mocnou Francií, je velmi zajímavé, že tento malý stát si od počátku své existence až na pár výjimek drží svou nezávislost. Již od roku 1297 tu vládne rod Grimaldiů. Pokud však tento rod vymře, měla by nezávislost knížectví přejít ve prospěch Francie a Monako by se tak mělo definitivně stát jeho součástí. Druhý nejmenší stát světa o rozloze 2 kilometrů čtverečních je zároveň i druhým nejhustěji obydleným státem. Obyvatelé však z velké většiny nejsou Monačané, těch je sotva pětina. Jeden z nejbohatších států světa je obýván Francouzi, Italy, ale zejména boháči ze zemí s vysokou mírou zdanění. Místní totiž neplatí žádné daně a cizinci jen velmi malé. Jak je celosvětově známo, zisky do státní poklady přinášejí turistika a její hlavní lákadla jako Grand Prix o Velkou cenu Monaka a hlavně státní kasíno.

Do kasína či na dráhu strojů F1 v Monte Carlu?

Monako se dělí do čtyř historických městských částí - Monaco-Ville, Monte Carlo, La Condamine a Fontvieille. Nejznámější a nejoblíbenější z nich je samozřejmě Monte Carlo. Dominantou této části a jejího náměstí je kasíno Monte Carlo. Jako turistu vás sem pustí dokonce i v ležérním oblečení. Pokud byste si však chtěli zahrát o velké peníze a ve velkém stylu, jinak než ve smokingu se do nejluxusnější části kasína nedostanete. V nebezpečně úzkých a klikatých uličkách této městské části se jezdí také populární závody F1.

Za knížecí rodinou na Monaco-Ville

Druhou oblíbenou částí knížectví je Monaco-Ville. Tato část je původním opevněným městem Monako. Není proto divu, že se zde nacházejí hlavní monacké památky, a to knížecí palác se slavnou katedrálou, kde se s velkou pompou pohřbívají monacká knížata. Před polednem probíhá na náměstí před palácem výměna stráží a od června do října si můžete také prohlédnout státní pokoje samotného paláce.

Do hlubin moře v Oceánografickém muzeu

Co byste na svém putování Monakem rozhodně neměli vynechat je Oceánografické muzeum. Není to ledajaké klasické muzeum. Najdete zde mnoho akvárií s živými mořskými živočichy. Podívat se tak můžete na kolem proplouvající žraloky, rejnoky, murény nebo korálové rybky uprostřed sasanek a korálů. Najdete zde i speciálně upravená akvária přechovávající živočichy z opravdových mořských hlubin. Nedivte se tedy, že osvětlení tady je dost sporé. Podivíte se zde i klasickým exponátům, z nichž nejpůsobivější je kostra kytovce. Pro milovníky historie a antropologie pak doporučujeme antropologické muzeum, popisující celý vývoj monackých obyvatel.

Vyberte si z nabídky luxusních Hotelů v Monaku i z celého světa

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.