Kam na dovolenou? Na jeden z 10 nejromantičtějších ostrovů světa! 2. díl

Ve druhém dílu putování po nejromantičtějších ostrovech světa se zastavíme na Kajmanských ostrovech, Mallorce, Maledivách a ostrovním státu Antigua a Barbuda.

Kajmanské ostrovy

V západním Karibiku, jižně od Kuby se rozléhají Kajmanské ostrovy. Ostrovy sestávají ze tří částí: Grand Cayman, Liittle Cayman a Cayman Marriage. Nejmodernějším a nejatraktivnějším z nich je Grand Cayman. Naleznete zde hlavní město Georgetown, světově známou pláž Seven Mile Beach s luxusními hotely a bohatým nočním životem nebo také starodávné památky, jako například hrad Pedro St. James v Bodden Town. Podívat se můžete do zajímavého parku Boatswain´s Beach, do muzeí, výrobny soli, na želví farmu nebo se vydejte za pověstnými přírodními krásami ostrovů. Díky průzračné vodě a spoustě korálových útesů nabízejí ostrovy také skvělé podmínky k potápění.

Mallorca

Středozemní ostrov je největším španělským a zároveň baleárským ostrovem. Už odpradávna byl útočištěm mnohých umělců a slavných osobností, které na ostrově fascinovala exotická dobrodružství, zábava, slunné pláže a okouzlující příroda. Inspiraci na Mallorce hledali například Frederic Chopin, Jean Miro, Robert Graves a nebo Agáta Christie. Nejnavštěvovanějším místem je samozřejmě hlavní město Palma de Mallorca. Tady zajděte na prohlídku gotického hradu, bývalého vězení, a katedrály La Seu ze 16. století. Najdete tady i arabské lázně z 10. století. Populární jsou také starobylá městečka Deia, Andratx a Alcudia.

Maledivy

Ostrovní stát Maledivy představuje fascinující mozajku malých ostrůvků rozesetých v Indickém oceánu. Ostrovy určitě osloví cestovatele slunnými písčitými plážemi, palmovými háji a tyrkysovým mořem. Maledivy však nabízejí jiné dvě atraktivity, které sem přilákají většinu turistů. Těmi jsou unikátní podmořský život v korálových útesech a cestování po neobydlených ostrovech, kde si můžete uprostřed panenské přírody připadat často jako Robinson Crusoe. Toužíte-li po úniku od stresu všedního dne, Maledivy budou pro vás jasnou volbou. Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na jednom z 19 maledivských atolů, vyberte si ten nejoblíbenější a nejromantičtější - atol Addu. Pěkným zážitkem bude ale i pobyt s ubytováním v bungalovu na jakémkoliv z ostrovů.

Antigua a Barbuda

Antigua a Barbuda je karibským ostrovním státem patřícím do soustroví Malé Antily. Tento stát tvoří tři ostrovy - Antigua, Barbuda a neobydlený, skalnatý ostrov Redonda. Ostrov Antigua skýtá nevšední pohledy na uhlazené, dokonalé písčité pláže a čisté moře v kontrastu se členitým, skalistým pobřežím. Barbuda má naopak charakter plochého korálového ostrova. Zdejší flora a fauna je ohromující, navíc barbudské mangrovníkové porosty jsou čtvrté nejrozsáhlejší na celých Malých Antilách.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.