Kam na dovolenou? Na jeden z 10 nejromantičtějších ostrovů světa! 1.díl

Vybíráte dovolenou a nemůžete se stále rozhodnout? V dnešním článku vám přiblížíme 10 nejromantičtějších ostrovů světa. Žebříček třeba napomůže k definitivnímu rozhodnutí.

Bali

Ráj na Zemi, tak o indonéském ostrovu hovoří většina jeho návštěvníků. Malebný ostrůvek pokrytý horami, rýžovými políčky a lesy tvoří nejzápadnější část Malých Sund a leží mezi Jávou a Lombokem. Turisty láká krásnými plážemi, příjemným klimatem ale také příhodnými podmínkami pro skvělé potápění. To, co činí ostrov vskutku magickým a nezapomenutelným, není však jen příroda, ale především zdejší neopakovatelná atmosféra. Nikde jinde v Indonésii nenaleznete podobnou čarovnou směsici exotiky, silného vlivu hinduistického náboženství, s tím souvisejících náboženských rituálů a zvyků, kultury a vstřícnosti a radosti ze života zdejších obyvatel. Téměř každý den se na některém místě na Bali koná nějaká slavnost. Pro ně velmi typické jsou pak balijské tance. Tanečníci představují publiku své pečlivě nastudované choreografie v doprovodu gamelánového orchestru. Pokud se vám poštěstí, zhlédnete i ztvárnění slavného hinduistického eposu Rámájány o únosu Rámovy snoubenky Sity, kterou ze zajetí u zlého démona vysvobodil proslulý opičí král Hanuman. Městem, kde snad slavnosti neutichnou je Ubud. Pokud si chcete odvézt z Bali na památku nějaký umělecký předmět, tady budete mít jedinečnou příležitost, uměleckých krámků tu stojí nespočetně. Pro ostrov je typická také vysoká koncentrace svatyň a chrámů, které byste rozhodně neměli nechávat bez povšimnutí. Máte-li rádi turistiku vydejte se k nejvyšší hoře Bali - sopky Gunung Agung, na jejímž úpatí naleznete masivní chrámový komplex Besakih. Po náročném cestování určitě uvítáte relaxaci na balijských plážích s možností bohatého sportovního vyžití a nezapomenutelného potápění.

Aruba

Aruba je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst Karibiku a patří mezi nejprestižnější destinace na světě. Z katalogů cestovních kanceláří znáte fotky bělostných písčitých pláží, blankytně modrého moře a luxusních hotelů. Úroveň služeb v turistice je zde vskutku vysoká, navíc se tu rozhodně nestačíte nudit. Vybírat můžete z pestré nabídky vodních sportů, ale také výletů po arubské krajině. Například na koni se můžete projet národním parkem. Líbit se vám budou zářivé domky z koloniálního období s typickými prvky nizozemské architektury.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.