Nová lákadla českých ski areálů

Zimní sezóna se pomalu rozjíždí nejen v Alpských střediscích, ale i u nás. České ski areály si pro své návštěvníky na letošní sezónu přichystaly spousty novinek, o kterých je dobré vědět. Kromě technických úprav a inovací se jedná i o změny cen skipasů či rozšíření sjezdovek.

Špičák na Šumavě s rozšířenými sjezdovkami

Mezi ski areály, které přes léto nezahálely a pilně se připravovaly na nadcházející sezónu, patří Ski areál Špičák. Lyžaři už nyní mohou vyzkoušet rozšířené sjezdovky, ty se zvětšily o celých 1, 6 hektarů. Širší je sjezdovka U zalomeného a Slalomová. Návštěvníci se nemusí bát nedostatku sněhu, neboť bylo posíleno zasněžování koupí nových děl. Pro milovníky zimních sportů z Prahy jsou naplánovány speciální skibusy.

Modernizace areálu na Klínovci

Na Klínovci probíhá projekt Nový Klínovec, v rámci kterého dochází k modernizaci celého areálu. Letos se můžete těšit především na novu čtyřsedačkovou lanovku s kryty proti sněhu. Poznávacím znamením lanovky je originální oranžová barva krytů. I ve Skiareálu Klínovec došlo k rozšíření sjezdovek a zkvalitnění zasněžovacího systému. Nezapomnělo se ani na snowboardisty a freeskiery. V místním snowparku byly opraveny překážky a naplánovány řady zajímavých akcí. Od 28. 12. do 1. 1. zde proběhne oficiální otevření freestyle parku. Náročnější lyžaře jistě potěší spojení ski areálu s německou stranou. Pro lyžování ve Skiregionu Fichtelberg-Klínovec je potřeba speciální SuperSkipas. Projekt Nový Klínovec by měl probíhat až do roku 2020, tak uvidíme, co si pro nás připraví v Krušných horách příští rok.

Novinky na šumavském Zadově

V šumavském zimním středisku Zadov došlo především k rozšíření nabídky jízdného a posílení zasněžovací techniky. I sem můžete dojet skibusem. Třikrát týdně vyjíždí skibus dokonce i na večerní lyžování (Písek-Strakonice-Vimperk-Zdíkov). Během prázdnin a vánočních svátků jezdí denně zdarma skibus z Vimperku. Areál je vhodný i pro běžkaře. Letos by mělo býti připraveno kolem padesáti kilometrů běžeckých tratí.

Modernizace ve SkiResortu Černá Hora

Ten, kdo se letos chystá do Krkonoš, také nepřijde zkrátka. Do výstavby akumulační nádrže na vodu pro technické zasněžování ve SkiResortu ČERNÁ HORA se investovalo neskutečných 25 miliónů korun. Mělo by tedy dojít ke zrychlení zasněžování. V Černém dole se rozšířily dvě sjezdovky (Alpine Pro a U Brožů). Pro jednoduší vracení čipových permic byly zřízeny automaty, které jsou neustále v provozu.

Rezervace špičkového ubytování pro Vaši zimní dovolenou v Čechách i v zahraničí.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.