Norsko - ráj pro milovníky panenské přírody a aktivní dovolené!

Nádherná panenská příroda přiláká do Norska každoročně tisíce návštěvníků. V rozsáhlé zemi můžete navíc putovat krajinou a obdivovat místní scenérie fjordů, jezer, řinčících vodopádů, ledovců, vysokých hor a hlubokých lesů týdny, aniž byste narazili na lidskou duši. K tomu, abyste poznali bohatství této země, však nemusíte být zdatnými sportovci, jak se může na první pohled zdát. Norsko osloví i milovníky nenáročných procházek dech beroucí krajinou, lidi s uznáním pro kulturní tradice, nadšence poutavých norských ság či rybáře, kteří si chtějí pořádně zalovit. Tajuplnou zemi trollů si ale nakonec zamiluje každý, kdo ji navštíví.

Nejlevnější ubytování v Norsku? Vlastní stan!

Norsko je skutečně rájem pro cestovatele, kteří milují přírodu a mají rádi svůj klid. Vzhledem k velké rozloze státu a k faktu, že 70% obyvatel žije ve městech, můžete vskutku putovat týdny krajinou a nepotkáte živáčka. Sympatické také je, že můžete stanovat prakticky kdekoliv se vám zlíbí. Navíc místní obyvatelé jsou velmi milí a pohostinní a vždy vám rádi pomohou levný nocleh sehnat.

Co navštívit v Norsku? Fjordy, hory, národní parky!

Norsko je pověstné pro své nádherné fjordy, určitě byste si výlet k nim neměli nechat ujít. Zřejmě nejpopulárnější je Gejrangerfjord s populárními vodopády Ženich, Nevěstin závoj a Sedm sester. Nejznámější norskou vyhlídku Prekestolen najdete zase na Lysefjordu ve výšce 600 metrů. Země je také proslulá pro přísnou ochranou životního prostředí. Navštívit tu také proto můžete až 37 národních parků. Nejznámější jsou park Jotunheimen, Rondane nebo náhorní plošina Hardangervidda.

K největšímu ledovci Evropy nebo za polární září a Lapnoci za polární kruh

Čím dále na sever se vydáte, tím více budete potkávat vysoké a nehostinné hory a narazíte také na ledovce. Asi dobře víte, že v Norsku se rozprostírá nejdelší ledovec v Evropě - Jostedalsbreen o ploše 486 km čtverečních. Nejkrásnější je prý jeho větev - Briksdalsbreen. Dojít můžete až na nejsevernější bod Evropy, do Nordkapu. Téměř třetina země se nachází za polárním kruhem, a proto sem vyrážejí ti, kteří chtějí spatřit polární záři či půlnoční slunce. Půlnoční slunce se nejlépe pozoruje v Bodø od 4. 6. do 8.7., v Tromsø od 20. 5. do 22. 7. a na Nordkapu od 11. 5. do 31.7. Za polárním kruhém možná také potkáte jiné obyvatele Norska - Sámy, více známé jako Laponci. V tvrdých podmínkách zde žijí již stovky let a nadále si udržují svou kulturu a mluví vlastním jazykem. S angličtinou tady asi na rozdíl od zbytku země tak snad nepochodíte.

Slunný jih a nejjižnější městečko Norska Mandal

Norsko ale není jen zemí sněhu a ledu. Na jihu se dočkáte teplot až kolem 25 stupňů. Navštivte nejjižnější městečko Mandal, prozkoumejte krásnou pláž Sjøsanden a malebné uličky mezi dřevěnými domečky známé z fotografií. Rozhodně ale nezapomeňte na hlavní město Oslo a jeho krásy!

Norsko je ideální pro individuální turistiku, stačí si pouze zarezervovat hotel a vyrazit.

 Podívejte se na nabídku Hotelů a Hostelů z celého světa

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.