Objevte nejlákavější místa Alžírska!

Velitelství USARAF, Alžír
US Army Africa

Počet turistů navštěvující Alžírsko není tak vysoký, jako je tomu u Egypta či Tunisu. Tato země je však stejně půvabná a nabízí návštěvníkům pestrý cestovatelský program. Návštěvníky neláká na monumentální pyramidy, nýbrž na památky starých Féničanů, Kartáginců a Římanů situovaných na severu země, či na alžírskou část Sahary na jihu, jež má být právě tou nejkrásnější.

Na sever za památkami

Patříte-li k obdivovatelům historie, je pro Vás jasná volba severní část země. Doporučujeme Vám navštívit město Tipaza. Toto bývalé centrum obchodu na pobřeží Středozemního moře se nyní nachází na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Prolínají se zde památky z dob Féničanů, Kartáginců i Římanů, kteří si toto území podrobil a používal je jako základnu při dobývání Mauretánie. Významnou památkou je starobylé královské mauzoleum Mauretánie Kbor er Roumia. Krásu tohoto města si zamiloval i alžírský rodák, slavný spisovatel Albert Camus.

Konstantina - kouzelné skalní město

Dalším historickým městem severního Alžírska, které byste měli navštívit, je Konstantina. Město založené Féničany bylo pojmenováno jako Cirta - “město vytesané do skály”. Tento název také o ledačem vypovídá. Město je sestaveno hlubokou roklí, jejímž dnem protéká říčka. Konstantina je tak rozdělena na dvě části propojené čtyřmi mosty. Zapůsobí na Vás svým dramatickým a kouzelným vzhledem.

Za zachovaným římským městem do Djémily

V horách a lesích severního Alžírska najdete další perlu ze seznamu UNESCA. Vesnička Djémila patří k nejkrásnějším římským městům celé severní Afriky. Památky jsou zde dobře zachované a můžete si tak projít baziliky, chrámy i římské lázně.

Vyhlášená kuchyně a jedinečná architektura - to je Annaba

Na severovýchodě Alžírska, nedaleko hranic s Tuniskem můžete navštívit město Annaba. Toto město jezdí obdivovat turisté ze dvou důvodů. Prvním je prolínající se koloniální a islámská arichitektura a zřícenina římské královské rezidence Hippo Regius. Druhým důvodem je vyhlášená místní kuchyně, jež spojuje prvky arabské s evropskými. Toto město Vám připraví jedinečný gurmánský zážitek.

Alžíř - Paříž Afriky

Jako Paříž Afriky je označován Alžír. Kvůli fasádě domů bývá často také ke jménu hlavního města přidáván přívlastek bíly. Kolonizací Francií získalo město novou tvář. Křivolaké uličky původního města islámského charakteru se propojily s širokými bulváry a koloniálními domy připomínající právě francouzskou Paříž. Odtud také vzniklo pojmenování “Paříž Afriky”.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.