Kam na dovolenou? Na jeden z 10 nejromantičtějších ostrovů!

V předchozích článcích jsme prozkoumali šest nejromantičtějších ostrovů světa. Nyní vám přiblížíme poslední čtyři nejčarovnější destinace z celé desítky. Podíváme se na Seychelly, Barbados, Filipíny a Mauritius.

Seychelly

První objevitelé Seychell se domnívali, že ostrovy bývaly oním pověstným zemským rájem. Dodnes je toto souostroví čítající na 115 ostrovů řazeno k nejkrásnějším místům a nejkouzelnějším exotickým destinacím světa. S ostrovy roztroušenými v Indickém oceánu jsou spojovány také různé záhady. Vášnivě se debatuje o tom, zda souostroví bylo pozůstatkem dávného kontinentu, jenž spojoval Afriku s Asií, a zda světoznámá přírodní rezervace Vallée de Mai na ostrově Praslin vskutku bývala biblickým Edenem. Ať to tak bylo nebo ne, vy si zde jako v ráji připadat budete. Ostrovy lemují kilometry dlouhé písčité pláže a tyrkysově modré, průzračné moře. Místy je tato scenérie přerušena skalisky červenočerné barvy. Díky značné odloučenosti od okolního světa je místní fauna a flora unikátní. Na ostrovech se nachází několik národních parků a chráněných oblastí. Tím nejznámějším je zmiňovaný Valée de Mai s vysokými palmami coco de mer. Nejpopulárnější je asi ostrov Mahé s milým koloniálním městem Victoria a ostrov La Digue s nejčistšími a nejhezčími plážemi.

Barbados

Os Barbados - vousatý ostrov, tak pojmenoval fíky obrostlý kousek Malých Antil jeho portugalský objevitel Pedro Campos. Uvažujete-li o romantické dovolené v Karibiku, zvažte i tuto možnost. Čeká vás tu okouzlující exotická příroda, výtečná kuchyně, množství vodních atrakcí a organizovaných výletů, ale také velmi příjemná a vzrušující atmosféra. Budete-li mít štěstí, narazíte zde na některé světové celebrity, které si tuto destinaci s oblibou vybírají. Na své si zde přijdou milovníci přírody, historie, vodních sportů, ale také exkluzivních pláží a ubytovacích zařízení. Navštívit můžete Wild Life Sanctuary, jeskyně s podzemními řekami a jezery nebo bujaré tradiční karnevaly.

Filipíny

Souostroví v Tichém oceánu umožňuje svým návštěvníkům strávit dovolenou v exkluzivních turistických resortech nebo na netradičních exotických místech mimo hlavní letoviska. Dostat se tak můžete do hor k aktivním vulkánům, působivým vodopádům a mnohým národním parkům. Krásné korálové útesy a divoký prales naleznete na ostrově Camiguin a Palawan. Za horskými výpravami se vydejte na Sibuyan, máte-li rádi cyklistiku, pak je vhodný ostrov Guimaras. Projděte si historická města Silay a Vigan a všimněte si obyvatel pocházejících z rozličných kmenů. Opravdovou romantiku zažijete na ostrově Boracay, zejména v laguně Coco Beach.

Mauritius

Mark Twain napsal o tomto ostrově uprostřed Indického oceánu, že Bůh stvořil nejdříve Mauritius a až později podle něj ráj. Příroda je zde vskutku ohromující. Pralesy jsou plné jedinečné fauny a flory, kterou jinde na světě nenajdete. Kolem celého ostrova se rozprostírá korálový útes, kterého využívají nadšenci k potápění. Samozřejmostí jsou zlatavé pláže a tyrkysové, čisté moře. Určitě vás osloví výtečná místní kuchyně a kulturní zvyky zdejších obyvatel. Milovníci známek si zase budou libovat ve sbírkách nejcennějších známek na světě.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.