Unikátní, pestrobarevná a temperamentní Kuba!

Říká se, že opravdová Kuba začíná až za Varaderem. Podle statistik do tohoto luxusního turistického letoviska putují na Kubu tři ze čtyř turistů. Pokud nepatříte k těm, kteří dovolenou tráví na plážích vyhlášených destinací, a máte-li chuť poznat pravý život na Kubě, vydejte se hlouběji do vnitrozemí centrálního ostrova. Budete okouzleni sytou zelení džungle a plantáží, nadšeni z usměvavých, přátelských obyvatel a živé atmosféry ostrova míchaných drinků, kvalitních doutníků a salsa večerů.

Zvláštnosti kubánského režimu

Jakmile na Kubě opustíte turistická letoviska, uvědomíte si, do jaké míry ovlivňuje režim život celého ostrova. Kuba vám bude připadat, jako byste se vrátili v čase o 40 let. Okraje silnic jsou přeplněné lidmi, kteří čekají na hromadnou dopravu nebo na kolem jedoucí auto, kterým by se mohli svézt. Hromadnými dopravními prostředky tu jsou upravené náklaďáky, traktory nebo zvířecí povoz. Klimatizované autobusy si dovolí jen málokterý občan. Slouží většinou turistům. Zvláštností je, že v rámci úspor paliva zde státní zaměstnanec zastavuje kolem projíždějící auta, aby do nich naložil další pasažéry. Kdekterý muž si bude na kubánském parkovišti připadat jako v ráji. Jezdí tu staré americké vozy, které byste jinde našli už jen v muzeu.

Život prostých Kubánců

Na vesnicích vás udiví, jak prostý život vedou nejchudší obyvatelé. Většina z nich bydlí v obyčejných dřevěných chatrčích s hliněnou podlahou, pokrmy vaří nad ohništěm v kotlících. Ve městech si mnozí přivydělávají státem povolenými druhy podnikání. Rodiny zde zpravidla nabízejí podle striktních předpisů ubytování a nebo provozují restaurační zařízení. Zakrátko ale poznáte, že nezáleží na tom, kolik kdo vydělá. Po večerech se baví všichni bez rozdílů na některé z diskoték, kde zaznívají rytmy nejoblíbenějšího tance -salsy.

Zajímavá místa Kuby

A co byste si rozhodně na Kubě neměli nechat ujít? Samozřejmě zamiřte do hlavní metropole Karibiku - do hlavního města Havana. Historické centrum Stará Havana připomíná koloniální éru starými památkami, které jsou chráněny organizací UNESCO. Za kulturní centrum je považován Trinidad. Kromě galerií a muzeí tu najdete významné historické stavby a jednu z nejkrásnějších kubánských pláží. Navštívit můžete nedalekou oblast největší produkce cukru. Za proslulými tabákovými plantážemi se zase vydejte do údolí Viňalés. Turisté sem jezdí obdivovat úchvatné homolovité vápencové kopečky - mogoty, které lákají k výstupu zejména horolezce. Proniknout džunglí můžete v kopcích pohoří Escambray a k nejvyššímu vodopádu na Kubě se dostanete v národním parku Topes de Collantes.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.