Užijte si pověstný noční život v Dublinu!

Hlavní a zároveň největší město Irské republiky je pověstné svou krásou, atmosférou a zejména nočním životem. Na své si zde přijdou opravdu úplně všichni. Během dne se můžete podivovat historickým památkám a přírodním krásám, proniknete do tajů výroby pověstného irského piva Guinness a whisky Jameson a večer zakončíte v některém z mnohých barů. Výlet do tohoto impozantního města volnomyšlenkářů a umělců rozhodně nebude patřit k těm nudným.

Kam se vydat?

Mezi nejnavštěvovanější památky se řadí Dublinský hrad na Dame Street. Některé jeho části, které unikly požáru, datujeme až do 13. století. Dnes je hrad sídlem vlády. Pokud budete mít příležitost, podívejte se do reprezentačních komnat. Na konci 16. století Alžběta I. nechala postavit Trinity College - dnes nejprestižnější soukromou univerzitu celého Irska. Zvláštností je, že až do druhé poloviny 20. století byla výlučně protestantská. Najdete zde také unikátní knihovnu, kde je uložen originál Book of Kells. Celý komplex starobylých budov působí kouzelným dojmem. Jednou z nejhezčích a nejpozoruhodnějších památek Dublinu je bezpochyby St. Patrick´s Cathedral. Protestantský a největší kostel v Irsku byl místem působiště Jonathana Swifta - autora Gulliverových cest. Krásné jsou také přilehlé zahrady. Významnou dominantou je kostel Chris Church, jež leží přímo v srdci města. Jedná se o nejstarší dublinskou stavbu založenou v 11. století Vikingy. Dnes Chris Church známe v novogotické podobě. Hned vedle se nachází muzeum Dablinu, které vám přiblíží celou jeho historii. Za návštěvu rozhodně stojí také Národní galerie, Národní muzeum, park St. Stephen´s Green nebo Botanická zahrada.

Guinness, whisky Jameson a Temple Bar - noční život v Dublinu

Byl by hřích, kdybyste při návštěvě Irska nezavítali do výrobny proslulého krémového piva Guinness nebo irské whisky Jameson. Na severním břehu řeky Liffey máte možnost zúčastnit se prohlídky Old Jameson Destillery. Dozvíte se mnoho zajímavostí ze světa whisky a naučíte se i rozeznávat irskou whisky od té skotské. Vše o pivu Guinness se dozvíte v budově pojmenované Storehouse. Sedmipatrová stavba patří k těm nejvyšším v celém městě. Proto využijte vyhlídkového baru v posledním patře, kde se vám naskytne unikátní podívaná na Dublin. Ke vstupence byste měli dostat “žeton” na jednoho Guinnesse natočeného právě tady. A konečně, pokud chcete poznat opravdový irský noční život, vydejte se do čtvrti Temple Bar do samotného městské centra. Úzké uličky této čtvrti jsou posety bary, hospodami, nočními kluby a restauracemi. Tady to v noci opravdu žije!

Chcete zažít Eurovíkend v Dublinu? Nebo vás láká jiná destinace?

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.