Brazilie – země milovníků pláží a surfingu

Pláž Rio de Janeiro

Tato různorodá země má svým návštěvníkům rozhodně co nabízet. Populární jsou nejen centra jako Rio de Janeiro, Sao Paolo nebo Brasílie. Turisty sem láká amazonský deštný les se svou rozmanitou faunou a florou a zážitky z putování džunglí, kdy se od domorodců naučí lovit a připravovat jejich pochoutku - pečené piraně. Jiné sem přitahuje bujarý brazilský noční život a vzrušující karnevaly afro-brazilské tradice. Brazílie je však také vyhledávanou destinací u milovníků dobrých pláží a kvalitního surfu. Podívejte se s námi v tomto článku na nejproslulejší brazilské pláže.

Pověstné Rio s ještě pověstnější Copacabanou

Nepochybně nejslavnější brazilskou pláží je Copacabana v Rio de Janeiru. Ačkoliv s rostoucím počtem obyvatel Ria a přílivem stále většího počtu turistů trpí čistota pláže i vody, patří Copacabana stále mezi přední brazilské pláže. Tato pláž s nesčetnými hotely, restauracemi a bary se dnes vyznačuje spíše rušným životem. Nic se však nezměnilo na malebných pohledech na vrchol Corcovado nesoucí sochu Ježíše Vykupitele a na Cukrovou homoli. Preferujete-li klidnější místa, využijte raději nedaleké Ipanemy. Z indiánské řeči překládané pojmenování „nebezpečí vody“ popisuje zdejší povahu moře. Ipanemu vyhledávají surfaři, kteří si užívají vln dosahujících několikametrových výšek. Příznačné pro indiánský název jsou spodní vody, které mohou být opravdu nebezpečné.

Z pláže do pouště - za dobrodružstvím do Fortalezy

Míříte-li do Fortalezy, doporučeny Vám budou pláže Canoa Quebrada a Jericoacoara. Výhodou pláže Jericoacoara jsou vynikající podnebné podmínky. Celoročně zde svítí slunce a pofukuje jemný vánek od Atlantiku. Teploty nejsou poznamenány žádnými velkými výkyvy a pohybují se v rozmezí mezi 28°C a 35°C. S dovolenou zde tedy nemusíte čekat na určité kalendářní období. Navíc je tato pláž zajímavě situovaná uprostřed pouštní krajiny. Pobyt zde si tedy můžete zpestřit výletem do písečných dun na terénních čtyřkolkách buggy či projížďkou loděmi domorodců „jangadas“. Samozřejmostí je možnost surfování a provozování dalších vodních sportů.

Tropická vegetace a průzračná voda - to je Búzios

Jedním z nejvyhledávanějších brazilských letovisek je poloostrov Búzios. Návštěvníky uchvacuje průzračnými vodami Atlantiku, tropickou vegetací na pobřeží a malebnými bílými domky na pobřeží. Ke koupání si můžete vybrat z 23 pláží, přičemž ty jižní jsou vhodné pro surfování v příboji. V zátokách se lze potápět či si vyjet na rybářských bárkách. O bohatý noční život se starají četné bary a hospůdky.

Do Brazílie za nejdelší vlnou na světě

Do Brazílie rozhodně míří ti surfaři, kteří si na své konto chtějí připsat surfování na nejdelší vlně na světě. Jméno této vlny zní Pororoca a je možno si ji vyzkoušet v období mezi únorem a březnem, kdy dosahuje výšky 12ti stop a jízda na ní trvá přes půl hodiny. Jméno v překladu znamená „ohromný destruktivní hluk“ a je pravdou, že rychlostí 16 – 24 km za hodinu s sebou odnáší vše, co jí stojí v cestě.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.