Za zlatavými plážemi a dobrodružstvím do Mosambiku

Mosambik, Nampula
Stig Nygaard

Hledáte místo s bělostnými prohřátými plážemi pro letošní dovolenou? Vydejte se do Mosambiku. Jeho pláže můžou směle konkurovat těm na nedalekých Seychelách nebo Maledivách. Navíc mají tu výhodu, že sem zatím neproudí davy turistů, jak je tomu ve vyhlášených turistických rájích. Zájemcům země nad to nabízí nezapomenutelné zážitky z výletů do pravé džungle.

Vysoká úroveň služeb v cestovním ruchu

Mosambická republika se nachází v jihovýchodní Africe na pobřeží Indického oceánu. Do roku 1975 byla země portugalskou kolonií. V současnosti je to jediná nebritská kolonie, která je součástí Commonwealthu. V ukazatelích střední délky života, dětské úmrtnosti, výše indexu HDI bohužel země vykazuje jedny z nejnižších hodnot. Také míra negramotnosti je veliká. Pro národní produkt je velmi významný cestovní ruch. Mosambičané si to dobře uvědomují a nabízejí služby na opravdu vysoké úrovni. Ubytovat se tak můžete od luxusního hotelu až po bungalov a všude budete určitě spokojeni.

Maputo, Inhaca, Bazaruto a Ilha de Mosambique - nejkrásnější místa Mosambiku

A kam byste se měli v Mosambiku podívat? Rozhodně do hlavního města Maputo. To je turisty vychvalováno pro vynikající ryby nabízené v restauracích, místní trhy a pro svou okouzlující atmosféru utvářenou prolínáním tří odlišných kultur - té africké, evropské a orientální. Potápět se můžete na pláži Macaneta nebo na ostrově Inhaca. Od koloniální architektury a shluku lidí můžete utéct na nedaleké souostroví Bazaruto, jež je právem označován jako tropický ráj. Zpestřením dovolené strávené na pláži Vám bude UNESCem chráněný ostrov Ilha de Mosambique. Zdejší zachované mešity, kostely a paláce jsou němými svědky v minulosti uskutečňovaných obchodů se slonovinou, zlatem a otroky.

Vyražte do divoké přírody

Chcete-li vyrazit do divoké přírody, najměte si průvodce a vyražte do pohoří Penha Longa nebo do rezervace Reserva di Niassa, kde můžete pozorovat stáda slonů a buvolů. K návštěvě zve proslulý národní park Gorongosa známý především z dokumentů National Geographic nebo klidný národní park na souostroví Bazaruto Archipalago s krásnými korálovými útesy.

Dovolenou v Mosambiku si ovšem nemůže dovolit každý. Pokud tedy chcete zjistit více o nejkrásnějších místech pro potápení v Egyptě, přečtěte si stejnojmenou reportáž o této, Čechy oblíbené, destinaci. 

 

Potápění v Egyptě: tři nejlepší destinace

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.