Aruba - ostrov kamenných obrů a panenských pláží

Podle odborníků na turistku a žebříčků mnohých agentur patří Aruba mezi TOP 10 nejlepších destinací v hodnocení pláží, outdoorových aktivit a možností relaxace. V posledních letech se návštěvnost tohoto malého ostrova obklopeného vodami Karibského moře neustále zvyšuje. Při vyslovení názvu Aruba se vám zřejmě vybaví svítivé pláže s jemným bílým pískem, palmami a luxusními hotely inzerované v katalozích cestovních kanceláří. Ostrov sám o sobě má však dvě tváře. Pojďte je s námi objevit.

Do hlubin moře na palubě Atlantis

Nejdříve se zaměříme na turistická lákadla jihu ostrova. Nejoriginálnější místní atraktivitou jsou projížďky ponorkou Atlantis okolo arubských korálů 40 metrů pod hladinou moře. Nemusíte se bát klaustrofobních obrázků z válečných filmů. Prostředí ponorky je překvapivě příjemné a působí prostorně. Dostane se vám odborného výkladu průvodce a určitě na vás zapůsobí plavba uprostřed hejna pestrobarevných ryb. Co se vám však líbit nebude, je cena. Jednu osobu přijde vyjížďka přibližně na 1500 Kč.

Užívejte si vodních sportů

Kromě ponorky si popularitu získaly i vodní sporty. Arubu si chválí adrenalinoví surfaři, kiteboardaři i cachtalové. K nejoblíbenějším plážím patří Palm Beach a Eagle beach severně od hlavního města Oranjestad. Pokud byste se nabažili plážového zahálení, můžete se vydat také do akvaparku Morgan´s Island. S plochou 28 000 metrů čtverečních a více než 20 tobogány představuje největší vodní park v Latinské Americe.

Přírodní kamenné rozhledny

Aruba však neznamená jen panensky čisté pláže a bujný palmový porost. Tyto obrázky můžeme přisuzovat pouze jižnímu pobřeží na západ od hlavního města. Ve skutečnosti se Aruba vyznačuje spíše suchem ztrápenou krajinou posetou obrovskými kameny. Mezi kameny se drží jen tu a tam křovinatý a kaktusový porost. Svraštělé stromy se v ochraně před silnými severovýchodními větry krčí k zemi. Lidé na venkově brání své domovy kaktusovými ploty trankera.

V koňském sedle po rezervaci Arikok

Téměř pouštní krajinu spatříte v rezervaci Arikok. Rezervace tvoří téměř 20% ostrova. Obdivovat se můžete vzácným druhům kaktusů, aloe a tropickým květinám. Velmi vychvalované jsou vyjížďky do parku v koňském sedle. Vhodné jsou i pro jezdce amatéry a dají se u jednotlivých rančů předem zamlouvat na internetu. V okolí parku se nacházejí další zajímavosti, které zvou k objevení. Například jeskyně Fontein. Prohlédnout si zde můžete pravěké malby arawackých indiánů. Vydat se můžete ke zlatým dolům nebo k proslulým přírodním mostům. Po staletí je vytvářejí silný vítr a mořský příboj. Ten nejkrásnější, nejvyšší a největší skalní útvar Karibiku “Přírodní most” však podlehl mocné síle živlů a ke zklamání všech návštěvníků se nedávno zřítil. Dovolená na Arubě nepatří zrovna k těm nejlevnějším. Toužíte-li však po stylovém pobytu v Karibiku, komfortu, vysoké úrovni služeb a zároveň po spoustě zážitků, pak bude tento malý karibský ostrov dobrou volbou.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.