Anketa
Kam letos vycestujete?:

Stačí do zahraničí průkazka zdravotního pojištění? Většinou ne!

Mnoho lidí se domnívá, že jim pro zajištění své bezpečnosti v cizích zemích stačí kartička zdravotní pojišťovny. V tomto článku si však řekneme, proč tomu tak mnohdy není.

Připojištění v cestovních pojistkách. Jakou ochranu nabídne?

Při cestování do dalekých krajin je radno se pojistit. V dnešním článku si však řekneme, co vše je možné si připojistit navíc.

Zřiďte si cestovní pojištění před cestou za zimními radovánkami

Vyrážíte na zimní dovolenou? Pak nesmíte zapomenout na pár důležitých věcí a jednou z nich je i cestovní pojištění do zahraničí. Ptáte se, zda je to nutné, když budete v zahraničí třeba jen pár dní a navíc jedete do některé ze zemí EU?

Poznejte atraktivní i trošku tajemný Alchymist Grand Hotel and Spa v centru Prahy

V malebné části historického centra Prahy, v bílé barokní budově osvětlené lucernami nabízí své služby luxusní Alchymist Grand Hotel and Spa. Je to pouze pár minut chůze od Karlova mostu, takže nejznámější pražské památky jsou na dosah.

Hotel vás vtáhne svou pohádkovou atmosférou a stylovým zařízením, které souzní se starobylým okolím. Má nepřetržitě otevřenou recepci a wi-fi zdarma. Bezplatný je rovněž uvítací drink. Hosté jsou rozmazlováni i snídaněmi, ochutnávkami vína a sýrů, večerní přípravou postele a vyhlášenými čokoládovými pralinkami.

Pozor na dvojité cestovní pojištění

Cestujete do zahraničí a přemýšlíte o cestovním pojištění? A jste si jisti, že už jste ho neuzavřeli někde jinde? Občas se stane, že dostanete cestovní pojištění automaticky k jinému produktu jako bonus. Novou smlouvu tak uzavíráte zbytečně. Jak předejdete dvojitému pojištění?

Jaký slovenský hotel si zaslouží naše doporučení?

Pokud rádi cestujete po Čechách, pravděpodobně už víte, jaké tuzemské hotely stojí za návštěvu, a kterým je vhodné se raději vyhnout. Pokud ale plánujete navštívit naše východní sousedy, a to Slovensko, můžete mít s výběrem problém.

V létě do Tater – jaké místo zaručeně nevynechat?

Pokud jste plně rozhodnuti, že nejbližší dovolenou budete trávit v Tatrách, rozhodně vás za tuto volbu chválíme, jelikož jsou místem, kde budete zaručeně spokojeni. A to pro nádhernou přírodu, příjemný čistý vzduch, ale i velké množství aktivit, v rámci kterých si naplno vychutnáte krásy aktivní dovolené.

Užijte si krásy nádherné přírody Slovenska

Pokud naši východní sousedé na něco lákají, tak to nejsou jenom historické a architektonické krásy, ale je to zcela určitě také příroda. A tu mají Slováci doslova ohromující.

Do Žiliny nejenom za krásami města

Milovníci cestování samozřejmě nebrázdí jenom naši republiku, ale velmi často zavítají také k našim východním sousedům, tedy na Slovensko. I zde je řada oblastí, které mohou nadchnout jak svou přírodou, tak i historií. A jedním takovým místem je i Žilina.

Poznávejte Evropu na vlastní pěst

Různé poznávací zájezdy, stejně jako takzvané eurovíkendy jsou v posledních letech velkým hitem. Není se čemu divit, jelikož nabídnou možnost poznat určitou zemi, popřípadě určité město kompletně, během pár dní.