Pro studium angličtiny v zahraničí jsem si vybrala Brighton v Anglii

Královský pavilon v Brightonu
Darwinek

Pro svůj jazykový kurz jsem si vybrala školu EC v Brightonu a rozhodně toho nelituji. Brighton je nádherné přímořské město a přesto, že jsem tam strávila 6 týdnů ve většinou pošmourném říjnovém a listopadovém počasí, zážitek mi to určitě nezkazilo. Toto období jsem si vybrala schválně. Přes léto jsou všechny jazykové školy nacpané k prasknutí, učitelé jedou na dvě směny a všude je plno lidí. Mám radši klid a pohodu a té mi bylo dopřáno. Taky jsem ve třídě byla jediná Češka a ani Slováky jsem tam neměla.

V tomto období jezdí studovat jazykový kurz v Anglii hlavně ti, kteří jedou do Anglie na delší dobu a po škole třeba i pracují. Myslím, že i díky tomu jsem se dostala do skvělé party lidí, kteří tu stejnou třídu navštěvovali už několik měsíců a ihned mě přibrali mezi sebe. Hned první týden jsem s nimi jela na Bonfire Night do blízkého Lewesu. Cestování po Anglii je mimochodem velmi jednoduché a to především vlakem.

Bydlení v hostitelské rodině je skvělé

I když hostitelská rodina bydlela asi 30minut jízdy MHD od školy a tedy i od centra, dojíždění bylo pohodlné. Jen poslední autobus jezdil už před půlnocí a jedinou možností jak se dostat domů později bylo taxi. Měla jsem krásný útulný pokoj, v typickém anglickém řadovém domku, přístup na wi-fi a i dostatek soukromí. Navíc mi tahle rodina byla vybrána školou EC Brighton kvůli tomu, že manželé byli stejně jako já vegetariáni.

Studium v zahraničí je i pro lenochy

Nejsem pilná studentka, kdybych svůj volný čas věnovala studiu, určitě bych se naučila víc, ale zase můžu potvrdit, že i když chodíte jen na hodiny (klasický kurz je 4 hodiny denně) a doma si stěží vypracujete domácí úkol, v angličtině se stejně zlepšíte. Každodenní komunikace, povídání se spolužáky, návštěvy barů, restaurací, obchodů, čtení novin. Jednoduše se vám pak začnou zdát i anglické sny. Určitě každému doporučuji studium jazyka v zahraničí vyzkoušet. Šárka.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.