Potápění v Egyptě: Tři nejlepší destinace

Potápění je droga, říkají ti, kteří jej zkusili. Tato líbivá prázdninová aktivita láká stále více cestovatelů. Pokud se na dovolené závistivě ohlížíte za muži a ženami v neoprenech, překonejte obavy a zkuste si to také. Ideální místo pro potápěče-začátečníky je Egypt.

Průzračná voda a kurzy v češtině

Rudé moře se může pochlubit úžasně čistotou vodou a bohatým mořským životem. Pod vodou se můžete setkat s murénami, perutýny a výjimkou nejsou ani stáda delfínů. Na dovolenou do Egypta míří každoročně tisíce Čechů. Díky tomu v každém větším letovisku (Hurghada, Taba, Marsa Alam…) najdete kurz potápění v češtině. Narazíte nejen na klasické nabídky cestovních kanceláří, ale mnoho Čechů žijících trvale v Egyptě organizuje skvělé podmořské výlety.

Ta nejlepší místa

Marsa Alam: Toto poměrně mladé turistické letovisko je ideální pro ty, kteří nechtějí trávit dovolenou na přeplněných plážích a chtějí mít svůj klid. Na své si přijdou jak milovníci šnorchlování, tak zkušení potápěči. Obrovskou výhodou je, že do tohoto letoviska bez problémů seženete výhodné last minute zájezdy. The Blue Hole: Tajemná a nebezpečná Blue Hole leží u města Dahab. Málo co se vyrovná její pověsti. Temně modrá korálová průrva je hned u pobřeží Sinajského poloostrova. Nádherné korály si zde užijí i začátečníci, dolů do průrvy by se ovšem měli odvážit jen ti nejzkušenější. Tunel v hloubce 55 metrů, který ústí do otevřeného moře, přitahuje dobrodruhy jako tajemná a krásná žena. Bohužel v Blue Hole zahyne každoročně několik neopatrných potápěčů, jejichž těla pak zůstávají na dně jako smutné memento. Shram El Sheikh: Absolutní špička mezi potápěči. Nádherně čistá voda jihu Sinajského poloostrova svádí k tomu strávit dovolenou výlety do podmořského světa. Korálové útesy a hejna barevných ryb ve vás zanechají nezapomenutelné vzpomínky. Díky teplému podnebí míří do této lokality potápěči celoročně. Nádherná fauna i flóra Shram El Sheikh vám zkrátka vyrazí dech.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.