Exotická svatba na Mauriciu je ta pravá romantika

Dovolená na Mauriciu
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Hick%27s_Cayes_01.jpg

Máme pro Vás tip na svatební cestu - Labutí ostrov - tak pojmenovali tuto perlu Indického oceánu Portugalci v 16.stol. a Mauritius je stále tak půvabný a romantický jako tehdy. Pokud právě uvažujete, jakou destinaci vybrat pro své líbánky, exotický ostrov Mauricius je připraven vás během prvních společných dní rozmazlovat a hýčkat.

Romantické západy slunce, bělostné pláže pokryté úlomky korálů a lastur, čistá a příjemná voda plná korálů a ryb a k tomu velmi přátelští, usměvaví, komunikativní a ochotní domorodci. To je ta nejlepší možná kombinace pro tak výjimečnou příležitost. Navíc je ostrov možné navštívit v kterékoli roční období, i když přelom dubna a května se zdá být pro našince nejpřijatelnější.

Luxusní exotickou svatbu nabízí letovisko na poloostrově Le Morne, čtyřhvězdičkový hotel vás na týden vyjde asi na 45.000,-, ovšem pro novomanžele nabízejí cestovní kanceláře balíčky přímo na míru, za zvýhodněnou cenu a s množstvím bonusů. Další krásnou oblastí je Pereybere nebo Flic en Flac, kde je ubytování o několik tisíc levnější. Další alternativou je vypravit se na ostrov na vlastní pěst. Pokud vás neláká představa lenošení a obskakování, ale raději byste poznali více ze života domorodců, je ubytování v soukromé vilce bezproblémovou a správnou volbou.

Mauricius nemusí být jen o lenošení na pláži

Ne nadarmo se mu totiž říká Zelený ostrov. Mnoho endemických druhů rostlin i zvířat, jako například legendární pták Dodo, bylo bohužel vyhubeno, ale o záchranu těch zbývajících se mimo jiné pokouší botanická zahrada v Pamplemousses. Zajímavá je i krokodýlí farma La Vanille Crocodile Park. Z přírodních krás stojí ještě za to vyzdvihnout vyhlídku u vodopádu Tamarin nebo takzvanou sedmibarevnou zemi, místo pokryté vulkanickým práškem hýřícím všemi barvami, často prodávaným ve skleničkách jako suvenýr.

Ochutnejte Green Island - nejlepší rum na Mauriciu

Mezi turistická lákadla patří prohlídka palírny rumu, mezi nejchutnější značky patří ten s příhodným názvem Green Island, museum a továrna na výrobu čaje a museum hlavního města Port Louis pyšnící se unikátní známkou Modrý Mauricius. Ale jak už bylo naznačeno výše, Mauricius je největším lákadlem obzvláště pro milovníky potápění, šnorchlování a obdivovatele podmořského života vůbec. Plavání mezi korálovými útesy, výpravy ponorkou až do hloubky 35m nebo si přímo v tomto tajemném světě říci své ano? To je jen na vás. 

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.