Panenská krása Cookových ostrovů

Panenská krása Cookových ostrovů
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Aitutaki-Motu_Tapuaetai.jpg

Zažijte luxusní exotickou dovolenou v poklidu. Užijte si dlouhých písečných pláží a hustých pralesů bez ruchu turistů. Navštivte Cookovy ostrovy! Tyto ostrovy, ležící v Tichém oceánu, vám poskytnou komfort a zajistí opravdu nezapomenutelný zážitek. Jsou ideálním místem pro romantickou dovolenou, na které nebudete ničím a nikým rušeni. Pomalý a klidný rytmus života místních obyvatel vám přiroste k srdci.

Ostrovy Jamese Cooka

Na ostrovech žije něco kolem 21 000 obyvatel a zabírají oblast dlouhou 1500 kilometrů. Jejich původními obyvateli jsou Maorové, kteří jsou i dnes převažující složkou místního obyvatelstva. Své jméno získaly ostrovy od Rusů, ti je pojmenovali na počest Jamese Cooka. Dělí se do dvou skupin podle své polohy – na jižní a severní. Jižní skupina zahrnuje ostrovy Rarotonga, Aitutaki, Atiu, Mangaia, Manuae, Mauke, Mitiaro, Palmerston a Takutea. Do severní skupiny spadají ostrovy Manihiki, Nassau, Penrhyn (Tongareva), Pukapuka, Rakahanga a Suvorov. Vzhled jednotlivých ostrovů se značně liší. Jsou zde nízké, díky korálům špatně přístupné ostrovy, ale i hustou vegetací zarostlé a vysoké ostrovy. Všech 25 ostrovů je samosprávním územím Nového Zélandu. Díky blízkému sousedství hojně navštěvovaného Fidži a Tahiti, je na Cookových ostrovech stále ještě klid. Jejich krása zůstává nedotčena a i díky tomu je ještě pronikavější.

Rarotonga

Hlavním ostrovem je Rarotonga, hlavně díky tomu, že zde leží hlavní město (Avarua) a sídlí vláda. Vnitrozemí ostrova je zarostlé papájovníky a banánovníky a pobřeží korálovými útesy. Naskýtá se zde tedy skvělá možnost pro potápění ale i windsurfing. Poznávacím znamením ostrova je vulkanická hora, ležící v jeho středu. Pokud budete mít štěstí, uvidíte jí celou, často je však schovaná v mlžném oparu. Uvnitř deštného pralesa můžete obdivovat i krásy vodopádů. Rozlehlé písečné pláže jsou, jako na všech Cookových ostrovech, samozřejmostí. Za návštěvu stojí především pláž Muri a Titikaveka. Na ostrově se nachází i několik historických památek. Na výletě můžete navštívit trosky paláce Matai a Pa. Největší koncentrace historických památek je v samotném hlavním městě. V Avarua stojí za návštěvu především Národní kulturní centrum. Odpočinout si můžete v jedné z místních kaváren s výhledem na přístav jachet.

Aitutaki a jeho obří želvy

Pokud byste chtěli vidět jednu z nejkrásnějších lagun světa, vyražte na ostrov Aitutaki. Na jeho návštěvu se můžete vydat například z ostrova Rarotonga, od kterého není daleko. Na místních plážích se můžete setkat s obřími želvami a navštívit můžete též „Kámen Rae“, který je pro místní obyvatele posvátný. Aitutaki dokonce vyhrál cenu za nejlepší resort z Cookových ostrovů!

Na Atiu za ptáky a jeskyněmi

Třetím největším ostrovem je Atiu a skrývá opravdu mnoho krás. Nachází se zde nespočet jeskyní a jiných skalních útvarů, které jsou zdobené stalagmity i stalaktity. Nejznámější jeskyní je Anatakitaki spojená s legendou o milencích Inutoto a Tangaroa. Atiu je též často nezýván ostrovem ptáků, čemuž se nemůžeme divit. Žije zde velké množství exotických ptáků, na které bychom v žádné jiné části světa nenarazily. Patří mezi ně například pták kopeka, tavake či fregata páskovaná. Kopeka je velice vzácný pták a obývá již zmíněnou jeskyni Anatakitaki. Na ostrově se nachází pouze malý motel s nízkou kapacitou lůžek. Počet turistů je díky tomu limitován a vy máte jistotu klidu a soukromí.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.